Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

10 LAT AKTYWIZUJĄ SENIORÓW

Tomek | 2017-07-21 12:20

(Zawiercie) 7 czerwca Zawierciański Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki 2016/17. Uroczystość stała się także okazją od wspomnień, podsumowań i wyróżnień, w tym roku bowiem zawierciański uniwersytet obchodził jubileusz 10–lecia działalności. W tym szczególnym dla wszystkich słuchaczy dniu nie zabrakło kwiatów, życzeń i oczywiście prezentu w postaci urodzinowego tortu, który na ręce zarządu przekazali wspólnie: prezydent Zawiercia Witold Grim i starosta Krzysztof Wrona.

 

W ciągu 10 lat odbyło się 156 wykładów, które wygłosiło 98 wykładowców. W tym czasie zrealizowano 37 projektów, a łączna kwota dotacji na ich realizację wyniosła aż 214 tys. 106 złotych. Słuchacze wzięli udział w 135 wycieczkach, w tym 13 zagranicznych. Uczestniczyło w nich udział łącznie ponad 6 tysięcy osób.

 

- Bardzo lubimy podróżować. Już dwukrotnie okrążyliśmy kulę ziemską. W czasie naszych wojaży było mnóstwo atrakcji, które mile wspominamy – mówiła Jadwiga Maciążek-Matysik, która wspólnie z Marią Grabowską przygotowała prezentację dokumentującą 10–letni dorobek organizacji.

 

– Dopiero jak obejrzałam prezentację zdałam sobie sprawę jaki ogrom pracy państwo wykonaliście. Jestem szczęśliwcem, który pamięta dzień, kiedy Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zawierciu, to była jedna reklamówka dokumentów. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie naszego miasta bez uniwersytetu. To się nie zadziało samo, to zasługa grona osób, które tu siedzą- liderów, zarządu. Ja jestem dumna, że tyle zrobiliście – podkreślała ze sceny Poseł na Sejm RP Anna Nemś.

 

– Nie bez znaczenia jest również miejsce uniwersytetu w społeczności. Tę markę, rozpoznawalność budowaliście przez 10 lat – zauważył prezydent Zawiercia Witold Grim.

 

– Dzieci wyjechały, czasem poza granice. Wnuki także zaczęły układać swoje losy i kiedy zostajemy po prostu sami, sami dla siebie, trzeba wrócić do przyjaciół z dawnych lat - dodał Starosta Krzysztof Wrona.

 

– My, jako zawierciański samorząd jesteśmy strasznie dumni z państwa działalności, aktywności. Jesteście dla nas wzorem do naśladowania. Możemy zawsze liczyć na waszą pomoc i korzystać z waszego doświadczenia – mówił w imieniu Rady Miejskiej w Zawierciu jej przewodniczący Paweł Kaziród.

 

Podobne odczucia miał także Krzysztof Peroń z firmy ARK, który od kilku lat współpracuje z ZUTW – Kiedy poznałem liderów sekcji, kiedy poznałem słuchaczy, to stwierdziłem jedno – wiek pozostaje w sercach. Jesteście tak młodzi i tak wspaniali, że zawsze z ogromną radością i przyjemnością chcę z wami uczestniczyć w waszym życiu, cieszyć się waszą obecnością i korzystać z waszej wiedzy i doświadczenia, w związku z tym to ja wam dziękuję za to, że pozwalacie mi przebywać w waszym towarzystwie - mówił Peroń.

 

10-lecie to czas podsumowań, dlatego osobom, organizacjom i firmom wręczono podziękowania. 14 najbardziej zasłużonych słuchaczy otrzymało statuetki, dostali je również przyjaciele uniwersytetu w podzięce za życzliwość i wieloletnią współpracę. Z okazji jubileuszu przyznano także wyróżnienia dla 13 osób, które uniwersytetem zarządzają, dbają o jego rozwój i sprawiają, że z roku na rok organizacja zyskuje nowych słuchaczy.

 

Podczas obchodów nie mogło zabraknąć również prezentów, dlatego też prezydent Witold Grim wspólnie ze starostą Krzysztofem Wroną przekazali na ręce zarządu organizacji ogromny urodzinowy tort.

 

Justyna Banach-JasiewiczGaleria zdjęć

Komentarze