Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

19-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUTY

Tomasz Urbański | 2018-08-07 12:20

(Koryczany, gmina Żarnowiec) 17 lipca zarzuty usłyszał 19-letni kierowca osobówki, który doprowadził do śmiertelnego potrącenia 13-latki. Jak poinformowali policjanci prokurator zastosował wobec niego poręczenie osobiste oraz dozór policyjny. Zatrzymane zostało również prawo jazdy mężczyzny.

 

Przypomnijmy 16 lipca do tragicznego wypadku doszło w Koryczanach, gdzie po 1:30 osobówka wjechała w grupę pieszych. 13-letnia dziewczyna poniosła śmierć na miejscu. Badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy.
 

Dwie osoby dorosłe i cztery nastolatki poruszały się lewą krawędzią jezdni w kierunku Żarnowca. W tę samą stronę jechał 19-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego wraz z czterema pasażerami. Prowadzony przez 19-latka Opel Astra wjechał w grupę pieszych.

 

- Policyjny patrol bardzo szybko pojawił się na miejscu zdarzenia. Mundurowi przejęli czynności reanimacyjne, które prowadzone były przez kierowcę. Niestety, pomimo podjętych działań, nie udało się uratować 13-letniej mieszkanki powiatu zawierciańskiego. Jej rówieśnica została przetransportowana przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Trafił tam również 45-letni mężczyzna i jego 13-letnia córka. Dwie pozostałe osoby nie odniosły poważniejszych obrażeń – relacjonowali mundurowi na stronie zawierciańskiej komendy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. (mpp), FOTO: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze