Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

20-LATKOWIE TYMCZASOWO ARESZTOWANI ZA ROZBÓJ

Tomasz Urbański | 2019-01-10 12:20

(Zawiercie) W połowie grudnia przy ul. Pogorzelskiej dwoje młodych ludzi weszło do mieszkania sąsiadki i groziło nożem mieszkańcom. Ukradli biżuterię, pieniądze i siekierę. Zawierciańscy policjanci nazajutrz zatrzymali podejrzanych, którzy trafili do aresztu. Za rozbój z użyciem noża grozi do 12 lat więzienia.


 

Aresztowani to 25-letni mężczyzna i jego 23-letnia siostra. Podejrzewani są o rozbój z użyciem noża, do którego doszło w poniedziałek 17 grudnia w mieszkaniu sąsiadki 20-latków. Jak relacjonują zawierciańscy mundurowi, ok. godziny 17.00 napastnicy weszli do mieszkania kobiety, wepchnęli ją do kuchni i zaatakowali znajdującego się tam mężczyznę. Grozili mieszkańcom nożem. Zabrali złoty pierścionek i kilkadziesiąt złotych z portfela. Gdy wychodzili, zabrali również siekierę, która leżała w pomieszczeniu.


 

Funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali podejrzanych o ten rozbój. Dzień po zdarzeniu młodzi ludzie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Zawierciu zastosował wobec rodzeństwa dwumiesięczny areszt. Kodeks karny za rozbój z użyciem noża przewiduje od 3 do 12 pozbawienia wolności. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze