Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

220 lat od Powstania Kościuszkowskiego

MyszPress | 2014-04-28 13:24

(Żarki) Społeczność Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach wraz z samorządowcami uczciła 220 rocznicę wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej.

 

8 kwietnia uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół w Żarkach obchodzili dzień patrona – Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji licealiści z klasy IIab przygotowali program nawiązujący do czasów swojego patrona a przede wszystkim bohatera narodowego.

 

- Co roku pamiętamy o naszym patronie szkoły. Ze względu na rocznicę historycznego wydarzenia chcieliśmy uczynić ten dzień jeszcze bardziej uroczystym – powiedziała dyrektor Mariola Piątek. Część artystyczną uczniowie zaprezentowali w budynku szkoły, tuż po niej uczestnicy uroczystości wyruszyli pod pomnik Tadeusza Kościuszki na skrzyżowanie ulic Myszkowskiej i Strażackiej w Żarkach. Tam też delegacje młodzieży i samorządowców złożyły kwiaty.

 

- Na ręce dyrektor Marioli Piątek składam podziękowania za program i przekazuję gratulacje dla nauczycieli i uczniów za dobre przygotowanie spotkania – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

 

Zespół Szkół jest zaangażowany w przygotowanie konkursów wiedzy związanej z rocznicą Insurekcji Kościuszkowskiej. - Nastawiamy się w tym roku na popularyzację tego tematu – dodaje dyrektor Mariola Piątek.

 

 

Za przygotowanie wydarzenia odpowiadały nauczycielki: Alicja Misiak i Dagmara Jaskólska. Gośćmi specjalnymi byli: przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Marian Szczerbak, wicestarosta Mariusz Trepka, burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. (kk)Galeria zdjęć

Komentarze