Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

43-LATEK Z ŁAZ ZATRZYMANY ZA DOPALACZE

Tomasz Urbański | 2019-04-05 12:20

(Łazy) W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali w Łazach mężczyznę, w którego mieszkaniu znaleziono dopalacze. 43-latkowi postawiono zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


 

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zawierciańskiej komendy otrzymali informację, że jeden z mieszkańców Łaz może posiadać niedozwolone substancje. Policjanci potwierdzili te doniesienia podczas poniedziałkowego (18.03) przeszukania mieszkania 43-letniego mężczyzny. Mundurowi znaleźli dwa foliowe woreczki wypełnione białym proszkiem (ponad 50 gramów).


 

- Zabezpieczone dopalacze trafią do laboratorium, gdzie zostanie określony ich skład chemiczny oraz ile odurzających porcji można było z nich przygotować – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.


 

W środę, 20 marca mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychoaktywnych, za co może mu grozić do 3 lat więzienia.


 

Po raz kolejny policjanci przypominają, że dopalacze to trucizna, a jej zażywanie to śmiertelne niebezpieczeństwo. Aby z nimi walczyć, nie możemy milczeć, gdy wiemy o osobach, które nimi handlują lub je zażywają. - Każdego, kto ma informacje dotyczące tych środków i osób nimi handlujących, prosimy o kontakt z policją pod nr 997 lub 112. Jeżeli mamy wiedzę o osobach rozprowadzających narkotyki lub dopalacze, poinformujmy o tym Policję – nie miejmy żadnych skrupułów. Dzięki takiej postawie możemy uratować niejedno życie! – podkreślają policjanci. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze