Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

49-LETNI PILICZANIN ZGINĄŁ WE WTORKOWYM WYPADKU

Tomasz | 2019-10-07 08:20

(Zawiercie) We wtorkowy ranek samochód osobowy marki Suzuki zderzył się czołowo z ciężarówką Renault. Do wypadku doszło na DK 78 między Żerkowicami i Kromołowem. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala. Niestety, 49-letni kierowca Suzuki zmarł. Odcinek, na którym doszło do tego tragicznego wypadku był przez kilka godzin całkowicie zablokowany.


 

W ubiegły wtorek, 24 września około godziny 6.40 na DK 78 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jak informuje policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni mężczyzna kierujący osobowym Suzuki zjechał na przeciwny pas ruchu i wpadł pod jadącą z przeciwka ciężarówkę marki Renault. Ciężarówka zjechała na lewe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. W pojeździe przewożone były stalowe elementy, które wysypały się na pobocze. Kierowca ciężarówki wysiadł z pojazdu o własnych siłach.


 

49-letni mieszkaniec Pilicy jadący Suzuki znajdował się w pojeździe. Strażacy musieli zrobić dostęp do mężczyzny, wykorzystując do tego sprzęt hydrauliczny. Ponadto udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Kierowca osobówki trafił następnie pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Obaj kierowcy uczestniczący w wypadku trafili do szpitala. Niestety, 49-letni kierowca Suzuki zmarł. Przeprowadzone badanie wykazało, że drugi z kierowców – 43-latek siedzący za kierownicą ciężarówki – był trzeźwy.


 

Podczas prowadzonych na miejscu zdarzenia działań, odcinek drogi między Kromołowem i Żerkowicami był całkowicie zablokowany. Utrudnienia trwały kilka godzin. Na miejscu pracowały 4 zastępy PSP i 1 zastęp OSP, pogotowie ratunkowe, policja, inspekcja transportu drogowego i pomoc drogowa.


 

Śledczy ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia. (es) Foto: KP PSP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze