Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

60 MIESZKAŃ KOMUNALNYCH GOTOWYCH

Tomasz Urbański | 2018-07-24 12:20

(Zawiercie) Nowe bloki komunalne przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej już gotowe - informuje zawierciański magistrat. W trzech budynkach znajduje się 60 mieszkań. Przy nowych blokach powstał również plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców.
 

Wśród lokali jest 12 mieszkań M2 (o powierzchni 29 m2) oraz 48 mieszkań M3 (o powierzchni 44 m2). 3 mieszkania zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Koszt całej inwestycji to 9,5 miliona złotych. 30% tej kwoty pokryły środki pochodzące z dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.
 

Wnioski o przyznanie nowego lokalu przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej upłynął pod koniec kwietnia. Są one przeznaczone przede wszystkim dla osób, które już zajmują mieszkania komunalne i starają się o zamianę lokalu. Pierwszeństwo w uzyskaniu nowego lokalu miały osoby, które m.in. regularnie opłacają czynsz w okresie ostatnich 3 lat oraz osiągały określony średni dochód na osobę.
 

- W przypadku, gdy ilość złożonych wniosków o zamianę będzie większa niż ilość lokali pierwszeństwo ustalane będzie w oparciu o opinię Komisji Mieszkaniowej, po uwzględnieniu dotychczasowych warunków mieszkaniowych i finansowych osób ubiegających się o zamianę - przekazywali urzędnicy na początku lutego br. (es) Foto: UM ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze