Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ANTYTERRORYŚCI SZTURMOWALI WIEŻOWIEC

Tomasz Urbański | 2017-10-19 12:20

(Poręba) Mieszkańcy Poręby mogli podziwiać widowiskowe ćwiczenia antyterrorystów, którzy 28 września opanowali opuszczony budynek po dawnej Fabryce Urządzeń Mechanicznych przy ul. Zakładowej. Desant na tereny zurbanizowane budził ogromne zainteresowanie. W ramach ćwiczeń można było zobaczyć między innymi szturm na wieżowiec przy użyciu śmigłowca Mi-8.

 

Zjazd na linie wprost na dach robił ogromne wrażenie i wzbudzał podziw gapiów. Wieżowiec, który na co dzień stoi pusty, choć na chwilę ożył. Jak poinformowała gmina, nieruchomość została udostępniona służbom antyterrorystycznym nieodpłatnie. Co mieszkańcy mogli obserwować?

 

- Będziemy ćwiczyć elementy taktyki działań kontrterrorystycznych, dziś akurat z wykorzystaniem śmigłowca, czyli dokładnie desant operatorów zespołów bojowych, grup bojowych z pokładu śmigłowca na budynek, gdzie w ramach ćwiczeń aplikacyjnie nastąpiło zdarzenie terrorystyczne. (…) Ćwiczymy na różnych obiektach, różnego rodzaju, różnej infrastruktury, różnych gabarytów – tłumaczył zastępca dowódcy pododdziału antyterrorystycznego z Katowic.

 

W ćwiczeniach, które zostały zorganizowane przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Katowicach brali udział wojskowi komandosi z Lublińca i funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

- Śląscy antyterroryści zaprosili do udziału w nich swoich kolegów z Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi i Opola, a także komandosów z jednostki w Lublińcu oraz członków specjalnego pododdziału ABW – informowała KWP Katowice na slaska.policja.gov.pl.

 

Służby ćwiczyły zjazdy i desant z pokładu śmigłowca przy użyciu różnych technik. Policyjna łódź pojawiła się również na zbiorniku w Poraju. Funkcjonariusze podają, że trenowany był również bezpośredni zjazd do wody. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze