Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA W ZAWIERCIU

Edyta | 2017-09-28 14:00

(Zawiercie) We wtorek 3 października w Zawierciu odbędzie się darmowe badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat. Mammografia wykonywana jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Panie mogą wykonać badanie za darmo co 2 lata (lub co rok, jeśli w ramach programu otrzymały takie wskazanie).

Mammografia to krótkie badanie, polegające na wykonaniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala wykryć zmiany bezobjawowe na wczesnym etapie ich rozwoju. Bez wątpienia warto zgłosić się na mammografię – rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. Mimo tego na badanie zgłosiła się dotychczas mniej niż połowa uprawnionych pacjentek.

W Zawierciu darmowe badanie będzie można wykonać w mammobusie we wtorek 3 października przy Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Blanowskiej 40. Przed badaniem należy się zarejestrować telefonicznie, dzwoniąc pod numer 58 666 24 44 lub elektronicznie, wchodząc na stronę www.mammo.pl/formularz. Rejestracja telefoniczna czynna jest od poniedziałku do soboty. (es)Galeria zdjęć

Komentarze