Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

BLISKO 2 MILIONY NA ZACHODNIĄ CZĘŚĆ ŁAZ

Tomasz Urbański | 2017-11-19 12:20

(Łazy) Prawie 2 miliony złotych ma kosztować rewitalizacja zachodniej części Łaz. Po odnowieniu centrum, modernizacji dworca kolejowego i remoncie starego parowozu, prace przeniosły się na drugą stronę torów rozdzielających miasto. Inwestycja może zostać zakończona w maju przyszłego roku.

 

- Łazy podzielone są na dwie części linią kolei warszawsko-wiedeńskiej. W minionych latach rewitalizowaliśmy wschodnią część miasta, czyli centrum. Teraz przyszedł czas na zachodnią część. To teren byłych ogródków działkowych w sąsiedztwie osiedla bloków – wyjaśnia burmistrz gminy Maciej Kaczyński.

 

Prace i projekt zmian w tej części Łaz był konsultowany z mieszkańcami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi i pobliską szkołą.

 

- To pozwoliło zaprojektować przestrzeń dla okolicznych mieszkańców, która powinna spełniać ich potrzeby i oczekiwania. W nowym miejscu pojawią się m.in. plac zabaw, siłownia pod chmurką, boiska do gry w bule, tereny spacerowe oraz do jazdy na rolkach.  Pobliskie osiedle jest zatłoczone, brakuje jego mieszkańcom tego typu przestrzeni, gdzie mogą spędzić wolny czas i zorganizować np. festyn osiedlowy. Teraz takie miejsce powstanie – dodaje burmistrz.

 

Inwestycję wykonuje Zakład Remontowo-Budowlany „Jura” z Wolbromia. Samorząd chce także odremontować jeden z pobliskich budynków, gdzie ma powstać Centrum Usług Społecznych. Jednak ta inwestycja uzależniona jest od unijnego wsparcia w ramach programów współfinansowanych przez samorząd wojewódzki. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze