Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

BYŁ DOZÓR, TERAZ BĘDZIE ARESZT

Tomasz | 2019-10-29 08:20

(Myszków, Ostrów) Myszkowski sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, tymczasowo aresztował 59-letniego rabusia z Ostrowa. Mężczyzna, mimo dozoru policyjnego za liczne kradzieże z włamaniem których dokonał w przeszłości, dalej kontynuował swój złodziejski proceder, ciągle okradając mieszkańców gminy Żarki. Teraz, po kolejnym nieudanym „wyskoku”, 59-latek najbliższe miesiące spędzi w policyjnym areszcie.


 

We wtorek na terenie Żarek nieznany sprawca wybił szybę w pojeździe marki Citroen Jumper, a następnie zabrał CB radio oraz radio samochodowe. Myszkowscy kryminalni od razu zajęli się sprawą i wkroczyli do akcji, czego efektem było zatrzymanie 59-latka z Ostrowa. Rabuś trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń, śledczy znaleźli skradzione radio CB i radio samochodowe, a warte 1500 zł przedmioty trafiły do właścicielki.


 

- Jak wynika z materiałów sprawy, 59-latek, miał już wcześniej prowadzone sprawy za liczne kradzieże oraz włamania i groźby. Do spraw tych prokurator objął go policyjnym dozorem. Jednak mimo orzeczonego środka złodziej nie zmienił swojego zachowania. Wczoraj usłyszał kolejne zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 10 lat - informuje Oficer Prasowy KPP w Myszkowie asp. sztab. Barbara Poznańska. (AB) Foto: KPP w MyszkowieGaleria zdjęć

Komentarze