Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

BYŁY UCZEŃ ZAFUNDOWAŁ KOMPUTERY

MyszPress | 2011-07-01 08:48

(Zawiercie) Szkoła Podstawowa nr 9 w Zawierciu może się pochwalić 10 nowymi komputerami zakupionymi przez byłego ucznia placówki, Karola Mrozińskiego. 21 czerwca, czyli jeszcze przed wakacjami, uroczyscie otwarto nową pracownię informatyczną.

 

- Nowy rok szkolny 2011/2012 to następne wyzwania, którym łatwiej będzie sprostać, mając do dyspozycji nowoczesną technikę, dzięki której wachlarz umiejętności uczniów znacznie się poszerzy. Inwestowanie w doposażenie szkół, modernizacja sal lekcyjnych – to efektywniejsza praca ucznia i nauczyciela mająca ogromny wpływ na kształtowanie osobowości i świadomości dziecka. To działania, których pozytywnym finałem będzie stworzenie w pełni wartościowego, kreatywnego człowieka, potrafiącego świetnie się odnaleźć w otaczającej go rzeczywistości – przyznaje dyrektor „dziewiątki” Barbara Hoffmann.

 

Starsze komputery trafią do poszczególnych klas, będą z nich mogli korzystać nauczyciele. Pracownicy szkoły aktywnie uczestniczyli w urządzaniu sali komputerowej.

 

- Stara pracownia nie nadążała za nowoczesną technologią, więc ta inwestycja była potrzebna. Cieszymy się, że dyrekcja pozyskała sponsora i że jest to były uczeń naszej szkoły– mówi nauczycielka informatyki Iwona Bzdęga. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze