Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

CZTERECH MIESZKAŃCÓW ŁAZ ZATRZYMANYCH ZA NARKOTYKI

Tomasz | 2019-10-05 08:20

(Zawiercie, Łazy) W ostatnim czasie policjanci zabezpieczyli 80 porcji amfetaminy i ponad 77 marihuany. Zatrzymali również czterech mężczyzn z Łaz. Jeden z nich zajmował się też rozprowadzaniem środków odurzających. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z wyższą karą muszą się liczyć ci, którzy posiadają znaczną ilość narkotyków lub udostępniają je innym – za to można iść za kratki nawet na 10 lat.


 

Mundurowi z Zawiercia i Łaz w ciągu dwóch dni namierzyli i zatrzymali czterech mężczyzn. Mieszkańcy Łaz w wieku od 24 do 38 lat podejrzani byli o posiadanie narkotyków. W sumie policjanci zabezpieczyli u nich prawie 80 porcji amfetaminy i ponad 77 porcji marihuany. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Jak wynika z ustaleń śledczych, jeden z mężczyzn miał również wielokrotnie udostępniać narkotyki innym osobom. Na mocy decyzji prokuratora został on objęty policyjnym dozorem. Na poczet przyszłych kar dokonano również zabezpieczenia majątkowego jego samochodu.


 

- Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani osobie posiadającej nawet niewielkie ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat więzienia. W przypadku posiadania znacznej ilości takich substancji, sprawca może ponieść karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi osobie, która udostępnia narkotyki innym osobom – informuje zawierciańska jednostka policji. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze