Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

CZUJNY SĄSIAD URATOWAŁ DWIE KOBIETY I DZIECKO

Tomasz Urbański | 2018-12-15 12:20

(Starzyny, gmina Szczekociny) W poniedziałkowy ranek w Starzynach doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Trzyosobową rodzinę uratował sąsiad, który wyważył drzwi, by dostać się do domu. Natychmiast zareagował, gdy zorientował się, że ma do czynienia z tlenkiem węgla. Mężczyzna otworzył wszystkie okna i wezwał służby. Dzięki jego postawie dwie kobiety i dziecko na czas zostały zabrane do szpitala.


 

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 3 grudnia ok. godziny 7.00 w Starzynach (gm. Szczekociny). Mężczyźnie nie udało się skontaktować telefonicznie z sąsiadkami, postanowił więc wyważyć drzwi i wejść do domu, w którym znajdowały się dwie kobiety i 3-letnie dziecko. Na miejscu zorientował się, że doszło do zatrucia czadem. Niezwłocznie otworzył wszystkie okna i zadzwonił pod nr 112.


 

We wskazane miejsce udali się czym prędzej strażacy i dwie ekipy lotniczego pogotowia ratunkowego. - Półprzytomne kobiety i dziecko zabrano do szpitala. Biegli sprawdzili piec, komin i przewody wentylacyjne ujawniając wiele nieprawidłowości. W czynnościach uczestniczył prokurator – informują policjanci na stronie internetowej zawierciańskiej komendy.


 

Funkcjonariusze przestrzegają wszystkich mieszkańców i przypominają o tym, by sprawdzić stan techniczny pieca i drożność kominów. Aby uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla, należy zadbać o dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń. Bardzo przydatne mogą się również okazać czujniki dymu i tlenku węgla, które w odpowiednim czasie ostrzegą nas przed zagrożeniem. Czujka może uratować nie tylko nasze zdrowie, ale przede wszystkim życie. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze