Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

CZY TAJWAŃCZYCY ZAINWESTUJĄ W ZAWIERCIU?

Tomek | 2017-08-29 12:20

(Zawiercie - Warszawa) Dyrektor Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej prof. Yen-Shin Chu, Sekretarz Handlowy biura Joann Chen, dyrektor Taiwan Trade Center Jasmine Teng oraz Wojciech Dziąbek z Agencji Rozwoju Zawiercia, spotkali się 27 lipca w Warszawie, by porozmawiać o możliwości inwestowania na terenie Zawiercia.

 

27 lipca w ramach promocji gospodarczej Zawiercia odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej. Tym razem w siedzibie biura w Warszawie Wojciech Dziąbek reprezentujący Agencję Rozwoju Zawiercia przedstawił ofertę inwestycyjną miasta. Podczas prezentacji rozmawiano o możliwościach inwestycji w Zawierciu, wsparciu jakie miasto oferuje potencjalnym inwestorom oraz o klimacie inwestycyjnym. Pełniący obowiązki dyrektora Dziąbek zaprezentował także ofertę Strefy Aktywności Gospodarczej, w tym zachęty jakie oferuje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, deklarując gotowość organizacji wizyt studyjnych dla potencjalnych przedsiębiorców z Tajpej. Dyrektor Taiwan Trade Center zaproponowała z kolei możliwości prezentacji na wystawach branżowych w Tajwanie, zachęcając zawierciańskie firmy do podjęcia takiej współpracy.

 

 - To już drugie spotkanie z tajwańskim biurem. Pierwsze miało miejsce w Zawierciu 21 kwietnia, gdzie przedstawiciel Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce Henry M. J. Chen oraz prof. Yeh - Shin Chu wraz z posłem Waldemarem Andzelem i senatorem Arkadiuszem Grabowskim spotkali się z prezydentem Witoldem Grimem w Agencji Rozwoju Zawiercia. Rozmawiano wówczas o możliwości nawiązania współpracy przypomina p.o. dyrektora ARZ Wojciech Dziąbek.

 

Jak podkreśla prezydent Zawiercia Witold Grim takie relacje należy pielęgnować i konsekwentnie zachęcać potencjalnych inwestorów do podjęcia współpracy z Zawierciem.

 

- Drugie spotkanie potwierdza taką wolę i chęć z obu stron. Należy mieć nadzieję, że kolejne spotkania zaowocują nawiązaniem bezpośrednich relacji biznesowych z tą częścią Republiki Chińskiej – dodaje Dziąbek. (JB)Galeria zdjęć

Komentarze