Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

CZY TO ICH POSZUKIWALI POLICJANCI ZE SZCZEKOCIN?

Tomasz Urbański | 2018-02-17 12:20

(Szczekociny) Pod koniec stycznia w sklepie spożywczym położonym przy ul. Śląskiej doszło do kradzieży. Funkcjonariusze za pośrednictwem strony internetowej policji przekazali informację o prowadzeniu działań, mających na celu ustalenie tożsamości trzech mężczyzn, których „uchwycił” sklepowy monitoring. Towar, który padł łupem złodziei został wyceniony na kilkaset złotych. Kilka dni po kradzieży w Szczekocinach, policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali trzech mieszkańców Radomia. Są oni podejrzewani o kradzież w jednej z ostrowieckich drogerii, a poruszali się autem podobnym do pojazdu złodziei ze Szczekocin. Czy to radomianie byli poszukiwani przez funkcjonariuszy ze Szczekocin?

 

Szczekocińscy policjanci poszukiwali mężczyzn, którzy sobotnim rankiem 27 stycznia mieli dokonać kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych w Szczekocinach. Trzej mężczyźni przyjechali ciemnym Audi do sklepu „Centrum” znajdującego się przy ul. Śląskiej. Do kradzieży towaru o szacowanej wartości kilkuset złotych doszło około 8.30.

 

 - Złodzieje przyjechali ciemnym audi A8 prawdopodobnie na zagranicznych numerach rejestracyjnych FOE822 lub POE822. Przednie koła samochodu posiadały stalowe felgi bez kołpaków, natomiast z tyłu były założone charakterystyczne aluminiowe felgi. Pojazd miał także zamontowany hak – opisywali funkcjonariusze na stronie zawierciańskiej policji.

 

Do sklepu weszło dwóch mężczyzn, natomiast trzeci z nich został przy uruchomionym samochodzie zaparkowanym przy drzwiach wejściowych. Kilka minut później sprawcy wybiegli ze sklepu wraz z pełnym koszykiem zakupów. Towar, który zabrali mężczyźni wyceniony został na ponad 800 złotych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu opublikowali film udostępniony przez właścicieli sklepu, na którym widać było opisywane zdarzenie.

 

W środę 31 stycznia, czyli kilka dni po kradzieży w Szczekocinach, funkcjonariusze z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali trzech mężczyzn. Radomianie w wieku 24, 27 i 31 lat poruszali się samochodem marki Audi i podejrzani są o kradzież kosmetyków w jednej z ostrowieckich drogerii. W tym przypadku wartość towaru – podobnie jak w Szczekocinach – wyceniona została na kwotę około 800 złotych.

- Okazało się, że 31–letni kierowca Audi nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami, a badanie narkotestem wykazało, iż był pod działaniem narkotyków. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie dwie „działki” amfetaminy. Mundurowi ustalili, iż 24–letni pasażer jest poszukiwany przez Sąd w Piasecznie do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za kradzież. Trzeci z mężczyzn to 27–latek. Wszyscy są mieszkańcami Radomia i byli wielokrotnie karani, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu – czytamy w informacji opublikowanej na stronie internetowej świętokrzyskiej policji.

Mundurowi z Ostrowca Świętokrzyskiego w swoim komunikacie przekazali również, że samochód, którym poruszali się zatrzymani mężczyźni został zabezpieczony w celu ustalenia jego właściciela. Numery rejestracyjne pojazdu, które wskazywali funkcjonariusze z Zawiercia wydają się być bardzo podobne do tych, które widoczne są na zdjęciu opublikowanym przez świętokrzyską policję. Czy to radomianie zatrzymani w Ostrowcu Świętokrzyskim byli poszukiwani przez funkcjonariuszy ze Szczekocin? Jak przekazał nam we wtorek 6 lutego Oficer Prasowy KPP w Zawierciu nadkom. Andrzej Świeboda, funkcjonariusze powiązali ze sobą oba zdarzenia. Do jednostki zajmującej się sprawą zatrzymanych mężczyzn z Radomia przesłali zapytanie, czy są to ci sami mężczyźni, którzy dokonali kradzieży w Szczekocinach. Funkcjonariusze nie wykluczali, że mogą to być ci sami sprawcy. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, zawierciańscy policjanci za pośrednictwem swojej strony na portalu Facebook potwierdzili, że „sprawcy zostali zatrzymani na terenie KPP Ostrowiec Świętokrzyski”. (es) Foto: KPP w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimGaleria zdjęć

Komentarze