Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

DETEKTYWI PROWADZILI ŚLEDZTWO W BIBLIOTECE

Tomasz | 2019-10-21 08:20

(Myszków) W piątek, 4 października między godz. 17 a 21, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myszkowie, w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, spotkali się mali i duzi detektywi, by pomóc w odnalezieniu cennego skarbu. A sprawa była wyjątkowo poważna, w końcu nie często się zdarza, że bajkowe postacie opuszczają swoje książki i ukrywają skarby w Bibliotece. Uczestnikami tej niezwykle pomysłowej akcji byli seniorzy, dzieci w wieku 8-11 lat oraz ich najbliżsi. Czy detektywi poradzili sobie z przygotowanymi zagadkami i pomogli bibliotekarkom odnaleźć skarb i bohaterów bajek?


 

Spotkanie rozpoczęło się zabawą integracyjną, dzięki której wszyscy poznali się, następnie wysłuchali fragmentów książki „Detektyw Pozytywka” oraz porozmawiali o atrybutach detektywa, jego pracy i sposobie rozwiązywania zagadek. Kolejnym etapem spotkania była zabawa w detektywów. Uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup i otrzymali zagadkę do rozwiązania. Każda grupa udała się w swój rejon poszukiwań i zaczęła dochodzenie. Ślady na ziemi, papierki po cukierkach, ukryte koperty, wszystko to wprowadziło uczestników w wir poszukiwań. Po rozwiązaniu wielu zaszyfrowanych informacji, rebusów oraz szarad grupy odnalazły skarb oraz bohaterów bajek, którzy narobili tego całkiem sporego zamieszania. Dodatkowo, zadaniem dzieci było odnalezienie odpowiedniej książki z bohaterem i jego przedstawienie. Wielką niespodzianką dla wszystkich była niewątpliwie wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. Uczestnicy zwiedzili komisariat, areszt, samochody policyjne i zadawali wiele pytań pracownikowi Komendy Powiatowej Policji. Ostatnim elementem spotkania były międzypokoleniowe kalambury, z których zwycięsko wyszli najmłodsi. Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał upominek.


 

- Tematem przewodnim Nocy Bibliotek było hasło „Znajdźmy wspólny język” i uważamy, że uczestnicy naszego spotkania bez problemu tego dokonali. Było to wspaniałe spotkanie łączące pokolenia – mówiły bibliotekarki podsumowując myszkowską Noc Bibliotek. (AB) Foto: Julia DyjaGaleria zdjęć

Komentarze