Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

DO BUDYNKU PRZEDSZKOLA WRÓCĄ W PAŹDZIERNIKU

Tomasz Urbański | 2017-09-29 11:19

(Poręba) Do 29 września wydłużony został termin zakończenia prac remontowych w budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie. Do tego czasu zajęcia odbywać się będą w pomieszczeniach Miejskiego Ośrodka Kultury. Prace polegają na wymianie całej instalacji elektrycznej i oddymiającej wraz z systemem sygnalizacji przeciwpożarowej. Plany zakładają, że dzieci wrócą do budynku przedszkola przy ul. Zakładowej 2 października.

 

- Aby zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki, w czasie wakacji przeprowadziliśmy w placówkach oświatowych wiele inwestycji i remontów. W Szkole Podstawowej nr 2 skupiliśmy się na przygotowaniu tzw. pracowni przedmiotowych: pracowni informatycznej, pracowni dla klasy pierwszej oraz świetlicy szkolnej. Sale lekcyjne zostały tutaj gruntownie odnowione i wyposażone w niezbędne pomoce naukowe, a łączny koszt inwestycji wyniósł około 60 tysięcy zł – przekazali urzędnicy z porębskiego magistratu.

 

W Miejskim Zespole Szkół przeprowadzony został między innymi remont kanalizacji sanitarnej łącznie z wpięciem do kanalizacji miejskiej. Udało się wyremontować łazienki na parterze budynku, odnowić sanitariaty na pierwszym i drugim piętrze. W przypadku tej placówki dopracowana została również koncepcja budowy boiska wielofunkcyjnego. Zakończenie tej inwestycji przewiduje się na koniec października.

 

- Ponadto gmina Poręba dokonała ogromnego wydatku majątkowego jakim jest projekt i wymiana całej instalacji elektrycznej, oddymiającej wraz z systemem sygnalizacji przeciwpożarowej w Przedszkolu Miejskim w Porębie. Inwestycja ta była bardzo ważnym a nawet koniecznym zadaniem, ponieważ dotychczasowa instalacja zagrażała bezpieczeństwu dzieci, a systemu oddymiana na wypadek pożaru budynek ten w ogóle nie posiadał (mimo nakazu Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzenia takiej inwestycji z roku 2012). Całkowity koszt inwestycji 500 tysięcy zł – napisali urzędnicy.

 

Przetarg na wykonanie instalacji elektrycznej wygrała firma PWP Katowice z Mysłowic z kwotą 342.033, 60 zł. Nie obyło się bez szeregu dodatkowych prac.

 

- Oprócz tego dodatkowo będzie pomalowane wewnątrz całe przedszkole i zostaną wymienione drzwi wejściowe. Tam, gdzie była duża jadalnia powstanie pomieszczenie lekcyjne. Zostanie uruchomiony szyb windowy, który będzie wykorzystywany do dostarczania posiłków do sal. Wymienione zostało ogromne okno na pierwszym piętrze (koszt około 4 tysiące złotych). Wyremontowana została sala na górze. Szacujemy, że całość inwestycji w przedszkolu wyniesie pół miliona złotych – przekazała skarbnik Poręby Joanna Mucha. Inwestycja w całości została sfinansowana ze środków gminy. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze