Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

Droga na Zawiercie łatwiej przejezdna

Jaroslaw Mazanek | 2019-12-04 13:36

Od środy 4 grudnia łatwiej przejedziemy drogą łączącą Zawiercie z Myszkowem. Drogowcy właśnie zlikwidowali jedną sygnalizację świetlną, przygotowują się do wyłączenia drugich świateł. Powstały dwie mijanki, które poprawią płynność ruchu.

Zamiast dwóch par świałeł, od ranka 4.12 tylko raz musimy stawać przebuszczając pojazdy z przeciwka. Jeszcze dzisiaj może być wyłączona druga sygnalizacja. Jest to możliwe dzięki temu, że na modernizowanym odcinku od Hotelu Villa Verde do ronda przed Mrzygłodem (zjazd w obwodnicę Myszkowa) w większości został już ułożony asfalt. Drogowcy wykonali też dwie mijanki na strumieniach przecinających drogę i przygotowują się do modernizacji przepustów na tych ciekach. 

Co najważniejsze, droga Zawiercie- Myszków jest od dzisiaj dużo łatwiej przejezdna. Choć trzeba przyznać, że wcześniejszy ruch wahadłowy szedł tak sprawnie, że remont nie był szczególnie uciążliwy dla kierowców. Zwykle udawało się wszystkim przejechać na jednej zmianie świateł. (JotM)Galeria zdjęć

Komentarze