Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

DZIECI Z „PORAJA” NA FESTIWALOWYM PODIUM

Tomasz Urbański | 2018-02-08 12:20

(Łazy, Poraj) Już po raz trzeci Miejski Ośrodek Kultury w Łazach był organizatorem Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Ta wyjątkowa impreza cieszy się ogromną popularnością. W jej tegorocznej edycji wzięli udział soliści, zespoły oraz chóry z całego Śląska, od Katowic po Częstochowę, łącznie ponad stu wykonawców. 16 reprezentantów miał w konkursie powiat myszkowski, ale tylko jednemu udało się awansować do ścisłego finału.

 

Powiat myszkowski reprezentowali soliści i zespoły z Myszkowa, Niegowy, Koziegłów i Poraja. Ta ostatnia gmina miała podczas imprezy czterech swoich reprezentantów.

 

Jej barw broniła Katarzyna Łabuś oraz działające przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poraj”, Zespół Śpiewaczy „Malwy” oraz „Szalona Piątka Plus”. Koncert finałowy poprzedziły dwudniowe przesłuchania, podczas których wystąpiło ponad sto podmiotów wykonawczych. Uczestników Festiwalu oceniało jury w składzie: Mariusz Kalaga (Przewodniczący), Mariola Dobrzańska i Paulina Zarzycka. Wybór laureatów z tak licznego grona doskonale śpiewających solistów, zespołów, a nawet chórów, nie był łatwym zadaniem. Tym bardziej cieszy, że wśród 24 wyróżnionych znalazł się Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poraj”. - To była dla nas ogromna, bardzo miła niespodzianka. Serdecznie gratuluję naszym małym artystom oraz ich instruktorom: Bożenie Dróżdż, Annie Szczęsnej i Zdzisławowi Zasuniowi. Wiem, że zarówno dla dzieci, jak i dla instruktorów, jest to bardzo miłe wyróżnienie, które potwierdza ciężką pracę włożoną w osiągnięcie prezentowanego na Festiwalu wysokiego poziomu wykonawczego. Wszyscy cieszymy się z ich  sukcesu, który na pewno będzie ogromną motywacją do dalszej, równie owocnej pracy – cieszy się dyrektor porajskiego GOK-u Magdalena Ryziuk-Wilk. Do gratulacji dla zespołu dołącza się również redakcja „Gazety Myszkowskiej”. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze