Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

DZIECIĘCE MARZENIA WYSOKO W CHMURACH!

Tomasz Urbański | 2018-09-18 12:20

(Góra Włodowska, gmina Włodowice) Firma Jurajska z Postępu od wielu lat wspiera Dom Dziecka w Górze Włodowskiej. Dzięki przychylności władz przedsiębiorstwa podopieczni placówki na co dzień w postaci darowizny są zaopatrywani w napoje i wodę. Na tym nie koniec - ostatnio dzięki wspaniałej inicjatywie marzenia dzieci zostały wniesione na szczyt Mont Blanc i teraz są wysoko w chmurach.


 

W tym roku w ramach współpracy z firmą z Postępu zrodził się projekt „Jurajska Dzieciom”. W kwietniu w placówce z Góry Włodowskiej gościł Dariusz Lizak, czyli prezes zarządu Jurajskiej.


 

- To człowiek wielkiej pasji, którą podzielił się z nami opowiadając o swoich wyprawach górskich w Himalaje i Alpy. Pan Dariusz jest też czynnym ratownikiem GOPR-u. Zaszczepił w dzieciach chęć do realizacji i spełniania w życiu swoich marzeń - przyznaje dyrektor Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej Jolanta Rowecka.


 

Podczas spotkań zostało zawarte porozumienie, w ramach którego, powstała inicjatywa – „Wynosimy Dziecięce Marzenia na Szyty Gór”.


 

Jurajska, na czele z Dariuszem Lizakiem stała się organizatorem wyprawy na Mont Blanc, w czerwcu tego roku. W ramach projektu zostały również zaprojektowane koszulki z logami Jurajskiej i OPDiR. Członkowie wyprawy, zdobywając szczyt wynieśli napisane przez dzieci marzenia na Mont Blanc i zakopali je pod śniegiem.


 

- Marzenia naszych dzieci sięgnęły „nieba” - cieszą się przedstawiciele OPDiR.


 

Relacja ze zdobycia szczytu została uwieczniona na filmie (do obejrzenia na Facebooku ośrodka w Górze Włodowskiej i Facebooku Jurajskiej).


 

- Całą wyprawę śledziliśmy uważnie, utrzymując stały kontakt z członkami wyprawy. Na bieżąco otrzymywaliśmy zdjęcia. To dzięki pomocy wspaniałych ludzi, ich pasji, poświęceniu, życie dzieci staje się piękniejsze, wartościowsze i pełne nadziei na lepsze jutro. Dziękujemy Jurajskiej, jej prezesowi Dariuszowi Lizakowi oraz członkom wyprawy za to, że niemożliwe stało się możliwe - przyznaje dyrektor Rowecka. (mpp) Foto: materiały prasoweGaleria zdjęć

Komentarze