Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

DZIEWCZYNY TEŻ LUBIĄ SOBIE „POKOPAĆ”

Tomasz Urbański | 2018-03-28 12:20

(Myszków) A świadczy o tym choćby liczna obsada turnieju halowej piłki nożnej, który z okazji Dnia Kobiet zorganizowało w niedzielę 11 marca Towarzystwo Sportowe „Libero”. Organizowane już po raz kolejny zawody w tym roku okazały się rekordowe pod względem frekwencji. W rywalizacji wzięło udział blisko 120 zawodniczek z 12 drużyn żeńskich.

 

Siedem godzin zaciętej rywalizacji, 31 rozegranych spotkań, 58 strzelonych bramek – to najkrótsze podsumowanie tegorocznego turnieju. - Kiedy przed dekadą organizowaliśmy pierwszy turniej na Dzień Kobiet, nie łatwo było zebrać kilka drużyn chętnych do grania w piłkę. Przeważnie były to zespoły szkolne, lub koleżanki z osiedla, niektóre z nich na turnieju po raz pierwszy grały ze sobą w piłkę. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Coraz więcej klubów piłkarskich tworzy drużyny żeńskie, umiejętności zawodniczek są dużo lepsze, a gra coraz bardziej profesjonalna. Cieszę się, że piłka nożna kobiet się rozwija, a szczególnie miło mi, że prężny rozwój widać w naszym powiecie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy od lat angażują się w organizację turnieju: Pizzerii Capri za sponsoring nagród i posiłków regeneracyjnych, dyrekcji i pracownikom LO w Myszkowie za udostępnienie i przygotowanie hali, Rafałowi Kępskiemu za współorganizację i zabezpieczenie techniczne imprezy, Marcinowi Kurowskiemu ze Stowarzyszenia Jura-Cordis za zabezpieczenie medyczne zawodów, Damianowi Radkowskiemu za wytrwałe sędziowanie wszystkich spotkań, wszystkim zawodniczkom za czystą sportową rywalizację oraz trenerkom, trenerom i opiekunom, ze szczególnym uwzględnieniem Tomasza Szlenka, za rozpropagowanie turnieju – wyraża za naszym pośrednictwem swoją wdzięczność Prezes TS „Libero” Adam Zaczkowski.

 

W gronie seniorek (w tej kategorii wystąpiło 5 zespołów) zwyciężyła Polonia Poraj przed MKS-em Myszków i Górnikiem Bobrowniki Śląskie, a kolejne pozycje przypadły AKS-owi Mikołów i GSF Mikołów. W licznie obsadzonej kategorii juniorek (7 drużyn) zwycięstwo przypadło drużynie Gola Częstochowa. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Herkulesa Kochanowice, a na trzecim LKS-u z Kamienicy Polskiej. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano ekipy MKS-u Myszków I, LKS-u Polonii Poraj II, LKS-u Polonii Poraj I oraz MKS-u Myszków II. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze