Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

EKSPLOZJA W SAMOCHODZIE!

Tomek | 2017-08-17 12:20

(Łazy) 4 lipca rano w samochodzie zaparkowanym przed prywatną posesją w Łazach doszło do eksplozji. Tuż przy aucie znajdował się 46-latek. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Prawdopodobnie wybuchła butla z gazem. Policjanci ostrzegają, że pozostawione w nieodpowiednich miejscach na zewnątrz materiały łatwopalne lub te w pojemnikach ciśnieniowych mogą stanowić poważne zagrożenie, szczególnie w czasie upałów.

 

Jak relacjonują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, 46-letni mieszkaniec Łaz w wieczór poprzedzający zdarzenie pozostawił w samochodzie ważącą 11 kg butlę z gazem. Następnego dnia chciał ją wymienić, a gdy znajdował się przy pojeździe, doszło do eksplozji.

 

- Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Butla została zabezpieczona do celów procesowych. Szczegółowe przyczyny wypadku określą biegli – poinformowali mundurowi.

 

Butle gazowe są często wykorzystywane w domach prywatnych, jednak należy pamiętać o tym, że nie wolno ich pozostawiać np. w miejscach nasłonecznionych. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze