Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

Fani mocnego brzmienia nie mogą tego przegapić: KONCERT GRUPY KATAR W PORĘBIE

Edyta | 2017-09-28 13:28

(Poręba) Burmistrz Poręby Ryszard Spyra zaprasza wszystkich fanów muzyki rockowej na wyjątkowy koncert zawierciańskiego zespołu KATAR. Supportować ich będzie porębska grupa MGM.

Koncert odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie w sobotę 7 października. Start o godzinie 18.00. Najpierw na scenie zaprezentuje się grupa MGM z Poręby (w składzie: Marcin Kucia, Michał Kubacki, Grzegorz Gąska, Wojtek Gąska), a gwiazdą wieczoru będzie dobrze znany szerszej publiczności zawierciański zespół KATAR (Adam Pstrowski – vocal, Wojciech Mielczarek – gitary, Paweł Sokołowski – gitara basowa, Marcin Brzostek – perkusja).

- W repertuarze mają wiele autorskich utworów, bawiąc się niekiedy w charakterystyczne dla siebie interpretacje muzyki innych wykonawców. Wychowani na szczerości klasycznego rocka, preferują jego mocniejsze odmiany, doceniając również wartość ciekawej harmonii i melodyjności kompozycji. Ich muzyka od rockowych ballad, poprzez klasycznego rocka wpada często w ostrzejsze - metalowe oscylacje. Od początku poświęcają wiele uwagi tekstom utworów, podkreślając ich ważną rolę w swojej muzyce. Formacja puściła w obieg dwie płyty: „Bilet Wstępu” i „Zaszczekaj”. Obecnie jest w trakcie nagrywania trzeciego krążka w studiu S-Tone. Koncerty, to przede wszystkim granie w rockowych klubach i pubach, w bliskim kontakcie z publicznością, bo jak mówią, do takich klimatów ich muzyka najbardziej pasuje. Nie stronią jednak od plenerowego grania – opisują twórczość grupy KATAR przedstawiciele porębskiego MOK-u, zachęcając do wzięcia udziału w zbliżającym się wydarzeniu. (es)Galeria zdjęć

Komentarze