Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

FESTYN EKOLOGICZNY W SZYSZKACH

Tomasz | 2019-08-26 08:20

(Szyszki, gm. Szczekociny) W sobotę 10 sierpnia w Szyszkach odbył się Rodzinny Festyn Ekologiczny pod patronatem Starosty Zawierciańskiego Gabriela Dorsa i Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny Jacka Lipy. W tym wydarzeniu gościem był również Członek Zarządu Powiatu - Paweł Sokół.


 

Warto nadmienić, że Szyszki to wieś w gminie Szczekociny, w której przez cały rok mieszka niecałe 100 mieszkańców, natomiast w sezonie letnim prawie 5 razy więcej! Wszechobecnie panująca tu cisza i spokojny klimat przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów, a miłośnicy tej miejscowości założyli Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Szyszki, którego prezesem jest Irena Kiziniewicz.


 

W ramach sobotniej imprezy odbyły się m.in.: konkursy ekologiczne, rzut szyszką do celu, występy KGW z miejscowości Przyłęk i Starzyny. Ponadto kabaret ,,Arabeska” zapewnił publiczności niezapomniane popisy, a Kapela ze Szczekocin swoją muzyką ubarwiła całe wydarzenie i zapewniła mieszkańcom oraz turystom dobrą zabawę. Mieszkańcy Szyszek pokazali przybyłym gościom miejscowość, opisali uroki, związane z życiem w tej miejscowości, ale również wspomnieli o problemach, które można by rozwiązać dzięki wsparciu lokalnych samorządów. (jl) Foto: Starostwo Powiatowe w ZawierciuGaleria zdjęć

Komentarze