Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

FORUM SOŁTYSÓW W KATOWICACH

Tomasz | 2019-11-27 12:20

(Katowice) W stolicy województwa śląskiego odbyło się XVI Forum Sołtysów. Podczas spotkania, w którym udział brali m.in. przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, radni województwa, samorządowcy i przede wszystkim delegacje sołectw, mówiono o przyszłości polskiej wsi oraz o sile dziedzictwa kulturowego. Wyróżnienie w konkursie trafiło do Kiełkowic w Ogrodzieńcu.


 

W czwartek, 10 października odbyło się XVI Forum Sołtysów. W sali Sejmiku Śląskiego w Katowicach mówiono o przeszłości i przyszłości wsi oraz o sile dziedzictwa kulturowego. W Forum uczestniczyli między innymi minister Michał Woś, Beata Białowąs z Zarządu Województwa Śląskiego, parlamentarzyści, radni Sejmiku Śląskiego, samorządowcy i oczywiście reprezentanci sołectw.


 

W tegorocznym Forum Sołtysów udział brała m.in. delegacja z Żarnowca. Podsumowano konkurs „Piękna więś województwa śląskiego”, w którym startowały Łany Wielkie (gm. Żarnowiec) w kategorii „Najpiękniejsza wieś”. Niestety w tym roku nie udało się sołectwu z gminy Żarnowiec zająć wysokiej lokaty. Za to wyróżnienie w kategorii najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje zdobyła Izba tradycji pożarniczych w strażnicy OSP w Kiełkowicach (gm. Ogrodzieniec). (es) Foto: UG ŻarnowiecGaleria zdjęć

Komentarze