Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

GMINNE INWESTYCJE W OGRODZIEŃCU

Tomasz Urbański | 2017-10-06 12:20

(Ogrodzieniec) We wrześniu zakończono w gminie Ogrodzieniec kilka inwestycji, które prawdopodobnie nie umknęły uwadze mieszkańców, bo to przede wszystkim im mają na co dzień służyć. Gminne prace niewielkiego kalibru objęły m.in. Mokrus, Kiełkowice, Ryczów i Fugasówkę.

 

Prace, które w ostatnim czasie dobiegły końca przeprowadzone były głównie na obrzeżach gminy Ogrodzieniec. W Mokrusie gmina wykonała nawierzchnię ulicy Akacjowej i rozpoczęto przebudowę chodnika przy ulicy Leśnej. W sąsiadujących w Mokrusem Kiełkowicach przy ul. Turystycznej zbudowany został nowy chodnik i przebudowano miejsce pod przystanek autobusowy. W Ryczowie wykonano nakładkę asfaltową na ulicy Końcowej. Podobne prace przeprowadzono w Fugasówce, gdzie ul. Reja uzyskała nową nawierzchnię. Z kolei w Ogrodzieńcu pojawiła się nowa nawierzchnia na wjeździe prowadzącym na ulicę Cichą, a na skwerze przy Św. Janie odnowione zostały murki ogrodzeniowe.

 

Bez wątpienia te drobne prace ucieszą mieszkańców poszczególnych miejscowości, w których zostały przeprowadzone. Nie da się jednak ukryć, że w całej gminie wciąż nie brakuje miejsc, na które narzekają mieszkańcy – mimo remontów i drobnych inwestycji gminnych wciąż można znaleźć krzywe chodniki lub dziurawe ulice. Władze gminy nadal mają co robić. (es) Foto: UMiG OgrodzieniecGaleria zdjęć

Komentarze