Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

GROZIŁ I OKRADAŁ TRAFIŁ DO ARESZTU

Tomasz Urbański | 2018-01-19 12:20

(Poręba) Jak poinformowali funkcjonariusze z Zawiercia do tymczasowego aresztu trafił 33-latek z Poręby. Mężczyzna jest podejrzewany o rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia i uwięzienie dwóch osób. Odpowie także za posiadanie narkotyków i za znieważenie mundurowych. Lista jego przestępstw jest, jak widać długa, a sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Mężczyzna przez kilkanaście dni ukrywał się przed stróżami prawa. W końcu został namierzony. Na tym nie koniec, bo posiadał przy sobie kilka porcji amfetaminy. 3 grudnia ubiegłego roku na ul. Wojska Polskiego w Porębie, grożąc ostrym narzędziem miał zmusić 23-latka do wydania mu firmowej kurtki. W tym samym dniu wieczorem wszedł do jednego z mieszkań w tej samej miejscowości, w którym przebywało dwóch 18-latków.

 

- Pobił ich i groził użyciem noża. Przez całą noc pozbawiając wolności, znęcał się nad nimi. Wychodząc zabrał pieniądze, telewizor i ubrania o łącznej wartości 2 tys. złotych. Miesiąc wcześniej w Porębie, zatrzymany 33-latek znieważył policjantów. Doszło do tego podczas interwencji publicznej. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim niewielką ilość marihuany – relacjonowali na zawiercie.slaska.policja.gov.pl funkcjonariusze. (mpp), foto: KPP Zawiercie.Galeria zdjęć

Komentarze