Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

HASŁO WYBORCZE JUŻ JEST!

Tomasz Urbański | 2018-08-11 12:20

(Zawiercie) Obecny prezydent Zawiercia Witold Grim jeszcze nie poinformował oficjalnie, że będzie walczył o reelekcję, ale ma już hasło wyborcze. Zostało ono ogłoszone na Facebooku „Zawiercie - Miasto Dobrych Połączeń”. Po publikacji nie brakowało głosów wzburzonych internautów. Jak widać wyścig o fotel prezydenta można uznać za otwarty. Pytanie, jakie wielu sobie zadaje to, „czy każdy potencjalny kandydat będzie mógł liczyć na kampanię np. na portalach społecznościowych gminy”? Warto dodać, że do składu tego numeru nie otrzymaliśmy odpowiedzi od W. Grima na nasze pytania wysłane do niego 9 lipca. Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że W. Grima może poprzeć koalicja PO i SLD. Jeżeli chodzi o to ostatnie ugrupowanie do 31 lipca nie udzieliło ono jeszcze oficjalnego poparcia obecnemu prezydentowi.
 

Jak poinformowano na Facebooku, „ZAWIERCIE BEZ PODZIAŁÓW” - takie hasło wyborcze ma towarzyszyć kampanii prezydenta Witolda Grima w przypadku powtórnego ubiegania się o urząd.

 

- Myśl w nim zawarta stanowi kontynuację hasła towarzyszącemu Prezydentowi Grimowi cztery lata temu – „Prezydent spokoju i zgody”. Witold Grim zawsze podkreślał, iż należy współpracować ze wszystkimi środowiskami, którym leży na sercu dobro naszego miasta i jego Mieszkańców. Taki model sprawowania urzędu sprawdził się na przestrzeni mijających czterech lat. Samorząd powinien być jak najdalej od polityki, a polityka od samorządu. Zawiercie jest jedno i wszelkie, często sztuczne i niepotrzebne podziały nie służą rozwojowi miasta. Prezydent Grim pokazał, iż zgoda w działaniu i współpracowaniu jest możliwa. Dobitnym tego przykładem była i jest współpraca Prezydenta z Radą Miasta Zawiercie jak również z Przewodniczącymi Osiedli i Sołectw. Podstawą dobrze funkcjonującego samorządu jest praca wolna od politycznych sporów i podziałów. Zawiercie jest jedno. Miasto i jego Mieszkańcy muszą żyć w poczuciu zgody, stabilizacji i przewidywalności jutra. Funkcjonowanie naszego miasta wolnego od podziałów jest możliwe – czytamy w poście na FB Zawiercie - Miasto Dobrych Połączeń.
 

PYTANIA BEZ ODPOWIEDZI…
 

- Czy będzie Pan walczył o fotel prezydenta Zawiercia w nadchodzących wyborach samorządowych? Co jest Pana największym sukcesem, jeżeli chodzi o mijającą kadencję? Dlaczego Łukasz Konarski został odwołany z funkcji zastępcy prezydenta do spraw społecznych? Całe Zawiercie mówiło o sprawie zawierciańskiej afery korupcyjnej, gdy razem z byłym prezydentem Zawiercia Ryszardem M. na ławie oskarżonych zasiadł także jego ówczesny zastępca Marek K. Ten ostatni obecnie jest dyrektorem Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu. Dlaczego nie został odwołany z funkcji dyrektora? W przeszłości pytaliśmy, czy miasto zamierza przeprowadzić audyt, który pozwoliłby wyjaśnić np. to jak w rzeczywistości wyglądała procedura przyznawania mieszkań komunalnych w czasie, gdy wiceprezydentem był Marek K. Dlaczego taki audyt nie został przeprowadzony? – takie pytania wysłaliśmy na adres prezydent@zawiercie.eu, ale do składu tego numeru nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.
 

W czasie ostatnich wyborów samorządowych, w II turze wyborów prezydenckich Witold Grim otrzymał poparcie 6508 wyborców. Był on od 1985 roku zatrudniony w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Później został dyrektorem OSiR i na tym stanowisku pracował przez wiele lat. Pełnił również funkcję zawierciańskiego radnego miejskiego, a w latach 2002–2006 był wiceprezydentem miasta (prezydentem był wtedy Ryszard Mach). W 2010 roku został wybrany na radnego Sejmiku Województwa Śląskiego był radnym wojewódzkim IV kadencji, która przypadała na lata 2010–2014.
 

NIEKTÓRE KOMENTARZE POD POSTEM:
 

- Miasto potrzebuje rozwoju, jakiejś koncepcji działania, kreatywności, pozyskiwania środków finansowych a nie kolejnych 4 lat spokoju i zgody – zauważa jeden z internautów pod postem.

 

- Teraz wyraźnie to widać.....miasto stoi w miejscu! zero rozwoju dla mieszkańców! Dla miasta! Teraz wyraźnie to widać bo jeszcze kilka lat temu mieliśmy gwałtowny rozwój naszego miasta, działo się dużo! Poprzedni rządzący robili robotę! A teraz? Wychodek z drewna zrobili? – stwierdza obraźliwie któryś z internautów.
 

- Prezydent się dogadał z SLD, dogadał się z PO, to teraz chce Zawiercia bez podziałów. Tylko, że zapomniał, że po ostatnich wyborach mieszkańcy miasta mają dość tych partii. Miasto potrzebuje osób, które mają pomysł na miasto i konkretny program, a nie tylko puste slogany – czytamy jeden z komentarzy pod postem.

 

- Podobno ktoś widział koparkęna ulicy Wojska Polskiego tam gdzie kiedyś w przyszłości powstanie galeria. To znaczy, że wybory tuż, tuż... Cztery lata temu też była tam koparka...- żartował jeden z komentujących.
 

- Drodzy postmoderatorzy, potraficie tylko narzekać . Nie widzicie ile się dzieje w mieście i ile działo .Ile chodników wyremontowanych i ile jeszcze się robi .Remont basenu to aktualna sprawa .kolejny odcinek obwodnicy.Nie widzicie ile pieniędzy poszło w remont remiz strażackich w Naszym mieście i zakup sprzętu.Miasto kupuję dwa nowe samochody pożarnicze.Kiedy tak było???.Miasto dokłada się do remontu dróg w mieście.Powstał mały park handlowy,Kolejny za chwilę będzie się budował .Powstały skwery ,place zabaw . Narzekanie ludzka rzecz i taka przywara słowian.Ale żeby narzekać trzeba mieć podstawy.A jak jest ? Wystarczy zobaczyć sesje rady miasta.Są spory bo takowe powinny być.Ale wszystko kończy się porozumieniem lub wyciaganiem wniosków i innym decyzjami.Jak było za poprzedniej kadencji ...odsyłam do nagrań archiwalnych – broni z kolei obecnego prezydenta, któryś z internautów (w tym wypadku pisownia w pełni oryginalna).
 

GRIM Z POPARCIEM PLATFORMY!

 

Jarosława Kleszczewskiego, który szefuje zawierciańskiej Platformie Obywatelskiej w powiecie zapytaliśmy, czy to prawda, że PO poprze Witolda Grima w walce o fotel prezydenta Zawiercia.
 

- Podjęliśmy taką uchwałę zarządu oraz Rady Powiatu Zawierciańskiego PO RP o udzieleniu poparcia niezależnemu kandydatowi Witoldowi Grimowi (w wyborach – przyp. red.) na stanowisko prezydenta miasta Zawiercie. Podczas tych obrad udzielono rekomendacji Mirosławowi Mazurowi jako kandydatowi Sejmiku Województwa Śląskiego – poinformował Jarosław Kleszczewski, który pełni funkcję przewodniczącego Zarządu Powiatu Zawierciańskiego Platformy Obywatelskiej RP.

 

Monika Polak-Pałęga
 Galeria zdjęć

Komentarze