Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

HEJTOWI MÓWIĄ: STOP!

Tomasz Urbański | 2019-02-19 12:20

(Żarki Letnisko, gm. Poraj) W ramach obchodów „Dnia bezpiecznego internetu”, w trosce o dobrą, pozbawioną agresji komunikację, w Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku przeprowadzone zostały zajęcia pod hasłem „Stop hejt”. Zajęcia profilaktyczne odbyły się w klasach IV-VIII oraz klasie III gimnazjum.


 

Organizatorzy akcji, pomimo tego, że systematycznie propagują działania na rzecz bezpiecznego korzystania z internetu, są przekonani, że podjęta inicjatywa wzbogaciła świadomość uczniów. Lekcje miały na celu wskazanie takiej drogi wzajemnego komunikowania się, aby nie krzywdzić innej osoby. Miały także nauczyć, jak obronić się przed hejtem i agresją w sieci. Uczniowie wykonali plakaty, na których zaprotestowali przeciw agresywnej komunikacji w internecie.


 

Zwieńczeniem akcji była akademia, która przybrała formę przedstawienia teatralnego. - Mamy nadzieję, że zasiane ziarenko kiedyś wykiełkuje i dorastające pokolenie nauczy się komunikacji bez przemocy – tłumaczą organizatorzy akcji. (es)Galeria zdjęć

Komentarze