Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

HITY DISCO I DANCE ROZBRZMIAŁY NAD ZALEWEM

Tomek | 2017-08-30 12:20

(Poraj) Największe hity z gatunku disco polo i dance rozbrzmiewały do późnych godzin nocnych nad zalewem Porajskim, a wszystko w ramach 10 Festiwalu Disco Polo Dance, który odbył się 19 sierpnia na terenie  Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Jastrzębiu. Choć pogoda tego dnia nie sprzyjała i wiele osób zrezygnowała z przyjazdu na Festiwalu, to ci co jednak zdecydowali się na udział w imprezie na pewno nie żałują, bo teren ośrodka deszcz ominął i wszyscy bawili się znakomicie. Na scenie zaśpiewali m.in. Menelaos, Kapitan Disco, Claris, Damian Banasiak, Markus P. Basta, Zajefajni, Dance Express, a gwiazdą wieczoru był Andre.

Kilka godzin solidnej dawki muzyki sprawiło, że nad zalewem mimo niesprzyjającej aury, było naprawdę gorąco, a muzykę i śpiewy woda niosła do sąsiednich miejscowości.

Impreza rozpoczął występ grupy Menelaos, która została gorąco powitana przez porajską publiczność. Publiczność zachęcona do zabawy doskonale bawiła się przy każdej piosence.

Członkowie zespołu Dance Express tradycyjnie na początku występu pojawili się na scenie w przebraniu mnichów. Ich największy hit  „500+ na nowy wóz” publiczność znała doskonale i głośno śpiewała. Trzeba przyznać, że zespół przez cały występ miał doskonały kontakt z publicznością, która żywo reagowała na wszystkie prośby biegnące ze sceny.

Damian Banasiak natomiast jeszcze długo po swoim występie rozdawał autografy i pozował do zdjęć, zresztą podobnie jak członkowie innych zespołów. Panie natomiast chętnie fotografowały się z Krystianem Pudzianowskim, wokalistą Pudzian Band, a panowie z wokalistką zespołu Basta – Evą Bastą. Jeśli ktoś przyjechał na festiwal nie tylko się pobawić, ale zrobić pamiątkową fotkę czy otrzymać autograf, miał ku temu wiele okazji. Muzycy po swoich występach chętnie rozmawiali z publicznością, a podczas koncertów w stronę publiczności rzucali płyt. Kto natomiast był odważny mógł nawet zatańczyć na scenie razem z ulubionym zespołem, do czego namawiać nie musieli choćby muzycy z zespołu Claris czy Markus P.

Ale prawdziwe szaleństwo rozpoczęło się wraz z wejściem na scenę zespołu Andre. Publiczność śpiewała z zespołem wszystkie piosenki od pierwszego do ostatniego słowa. Bo kto nie zna takich hitów jak „Ale Aleksandra” czy „Ta szalona Karolina”. Szkoda tylko, że występ tego artysty był tak krótki. Imprezę poprowadzili: Basia Michalska i Arek Braxton.

Dla tych, którzy już planują kolejny festiwalowy rok mamy już dobrą wiadomość. 11 Festiwal Disco Polo Dance odbędzie się w Olsztynie 7 lipca 2018 roku. Warto już tę datę zapamiętać. Swoją obecność podczas kolejnego święta muzyki potwierdził już zespól Zenek Martyniuk z zespołem Akcent.

„Gazeta Myszkowska” sprawowała patronat medialny nad imprezą. Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim, którzy przyczynili się i pomagali przy organizacji festiwalu oraz w dniu imprezy. (ek)

Nasz komentarz

Festiwale Disco Dance na stałe wpisały się w kalendarz imprez w naszym regionie i co roku ściągają tłumy z całego regionu. Popracować należy jednak nad strefą VIP, bowiem to wójtowie od organizatorów otrzymują do dyspozycji specjalne zaproszenia. Fajnie by było gdyby z nich korzystały osoby, które potrafią się zachować, a nie młodzież, która upija się już na początku imprezy, psując tym samym jej rangę. Nawet my dziennikarze nie czujemy się wówczas bezpiecznie, kiedy co chwilę nas ktoś zaczepia, albo przewraca się pod nogami stwarzając zagrożenie podczas pracy z dość drogim sprzętem fotograficznym. Podobne odczucia mieli również występujący tego wieczoru muzycy. Takich sytuacji nie było w Olsztynie i ten Festiwal wspominać będziemy bardzo dobrze. Przed kolejną tego typu imprezą wójt Poraja powinien z wielką rozwagą rozdawać VIP wejściówki.

 

Ewelina Kurzak

 Galeria zdjęć

Komentarze