Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

HUTNICY BĘDĄ PROTESTOWALI PRZED URZĘDEM!

Monika | 2017-08-28 12:58

(Zawiercie) 30 sierpnia przed Urzędem Miejskim w Zawierciu odbędzie się demonstracja. Poprzedzi ją konferencja prasowa o 13.00. Tuż po niej zaplanowana została pikieta, która potrwa do 15.00. W proteście weźmie udział załoga zawierciańskiej Huty Szkła. O jej problemach informowaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. Pracowników wesprze Partia Razem oraz związkowcy z innych zakładów.

Pikieta (chyba nieprzypadkowo) odbędzie się w czasie trwania sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, a jej organizatorem jest Partia Razem, która chce walczyć o hutę oraz bronić jej pracowników.

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie niewypłacania wynagrodzeń pracownikom Huty Szkła Zawiercie (obecnie w upadłości). Nie wypłacać ich miały osoby reprezentujące zarząd. Problemy z wypłatami dotknęły także pracowników nowej Huty Szkła Kryształowego „Zawiercie”.

- Chcemy, by gmina, powiat, województwo i rząd wreszcie na poważnie pochyliły się nad losem zakładu i jego załogi, którym pilnie potrzebne są mądre rozwiązania. Takim rozwiązaniem mogłoby być przejęcie huty przez samorządowe województwo i przekształcenie jej w instytucję kultury, na wzór innych zabytkowych zakładów przemysłowych w regionie, przy utrzymaniu czynnej produkcji na niezmniejszonym poziomie – przekazali w informacji prasowej przedstawiciele Okręgu Sosnowieckiego Partii Razem.

Więcej informacji na temat pikiety na fanpage’u partii na portalu Facebook, pod linkiem https://www.facebook.com/partiarazem/ (w wydarzeniu „Walczymy o Hutę Szkła w Zawierciu”).

(mpp), Foto: Ulotka Partii RazemGaleria zdjęć

Komentarze