Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

JAK OCHRONIĆ MŁODZIEŻ PRZED UŻYWKAMI

Tomasz | 2019-09-26 08:20

(Zawiercie) W środowe popołudnie, 11 września policjanci spotkali się z rodzicami uczniów ZS im. Staszica w Zawierciu. Spotkanie zorganizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Funkcjonariusz apelował do rodziców, by byli rozważni i kontrolowali młodzież. Zwrócił również uwagę na to, by nigdy nie lekceważyć zachowań, które mogą wskazywać na to, że dzieci zażywały niebezpieczne środki psychoaktywne.


 

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu poruszyli temat zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Wskazywali, że młodzież, wpadając w nieodpowiednie towarzystwo może eksperymentować z różnego rodzaju używkami. Podkreślał też, że trzeba zwracać uwagę na zachowania świadczące o tym, że nasze dziecko miało kontakt z narkotykami lub dopalaczami. Substancje psychoaktywne są szalenie niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia.


 

Policjant mówił również o odpowiedzialności prawnej dzieci, z którą należy się liczyć, gdy popełnią czyn karalny związany z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii lub wprowadzą się w stan odurzenia. – O odpowiedzialności prawnej mówiono również w kontekście ogólnej przestępczości nieletnich. przedstawiając zakres środków wychowawczych, które mogą być zastosowane wobec nieletniego – informuje zawierciańska jednostka. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze