Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

JAN ZAMORA RADNYM POWIATOWYM!

Tomasz Urbański | 2018-02-25 12:20

(Zawiercie) Jan Zamora przedsiębiorca i filantrop, znany z ostrych wypowiedzi wkrótce zostanie radnym powiatowym, w miejsce  lekarza Zbiniewa Roka, który 13. lutego złożył rezygnację z mandatu. Radny Rok tłumaczy swoją decyzję względami biznesowymi dynamicznie rozwija się jego przychodnia prywatna Endoskopica, której POZ ma już 3300 pacjentów. Rok do Rady Powiatu Zawierciańskiego wszedł z komitetu Można Uczciwie. Rezygnując, odda mandat właśnie Janowi Zamorze, który zapowiada, że jesienią zamierza w wyborach ubiegać się o fotel Prezydenta Zawiercia.

 

Decyzja Roka o rezygnacji z mandatu radnego może sporo namieszać w lokalnej polityce. On oraz właśnie Jan Zamora w poprzedniej kadencji w sposób bezkompromisowy ujawniali przekręty powiatowej i miejskiej władzy. Wtedy na światło dzienne wyszły afery, niektóre ciągle  badane przez prokuraturę, jak sprawa transportu sanitarnego. Od kilku, chyba już 4 lat, w Prokuraturze Rejonowej w Zawierciu „badana” jest sprawa ustawionych przetargów na transport medyczny  w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Od kilku lat zarzuty karne w sprawie ma jedna podejrzana (były pracownik szpitala). W śledztwie od kilku lat nic się nie dzieje. Oficjalnie prokuratura czeka na ekspertyzę informatyczną. W tamtych latach światło dzienne ujrzały też afery, które na ławę oskarżonych zaprowadziły „człowieka wszechmocnego” w Zawierciu (cytat z zeznań świadka w procesie) Ryszarda Macha. Proces karny  w którym zarzuty korupcyjne ma właśnie Ryszard Mach i jego ówczesnych zastępca  Marek K (SLD) dobiega końca przed Sądem Rejonowym w Myszkowie. Niedawno na ławę oskarżonych trafiła kolejna grupa urzędników z tamtych lat, tym razem z Powiatowego Urzędu Pracy. Prokuratura Krajowa niedawno zakończyła śledztwo i do Sądu Rejonowego w Zawierciu trafił akt oskarżenia przeciwko byłej dyrektor PUP Annię R., jej synowi i dwóm urzędniczkom z PUP Zawiercie. Akt oskarżenia obejmuje łącznie 23 osoby, w tym kilkunastu przedsiębiorców, którzy mieli korzystać z wyłudzonych w PUP dotacji. Do przestępstw miało dochodzić w latach 2013-16.

 

Jan Zamora, zapowiada czym chce się zajmować przez kilka miesięcy jako radny powiatowy: - Trzy lata temu założyliśmy ze Zbyszkiem Rokiem komitet Można Uczciwie, gdyż po jednej kadencji będąc radnymi powiatowymi zobaczyliśmy jak Zawiercie przeżarte jest układami, korupcją i nepotyzmem. Te procesy, które się zaczynają (PUP) lub kończą - proces korupcyjny byłego prezydenta Zawiercia i byłego Starosty Ryszarda Macha pokazały, że mieliśmy rację. Spotkało nas za mówienie prawdy wiele szykan. Zbyszek Rok miał przecież proces  karny, został w całości uniewinniony, właśnie za to, że  ujawnił afery związane ze szpitalem. Mnie Ryszard Mach wytoczył proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych, sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Częstochowie. W Zawierciu jest jeszcze sporo do zrobienia dla wyplenienia tych starych układów i te kilka miesięcy jako radny powiatowy zamierzam wykorzystać jak najlepiej. I zamierzam ubiegać się o fotel Prezydenta Zawiercia w jesiennych wyborach. Projekt Można Uczciwie jak pokazały ostatnie lata był słuszny. Liczę, że tym razem mieszkańcy Zawiercia poprą uczciwość, przeciwko korupcji, która przez lata zżerała to miasto.”

 

Jarosław Mazanek

 Galeria zdjęć

Komentarze