Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

JECHAŁ Z OBLODZONĄ SZYBĄ POTRĄCIŁ NA PRZEJŚCIU

Tomasz Urbański | 2019-01-12 12:20

(Zawiercie) Kilka dni przed świętami w centrum Zawiercia doszło do potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. Prawie 80-letni kierowca Opla Corsy nie oczyścił szyb z warstwy lodu i nie widział kobiety przechodzącej przez jezdnię. 69-letnia piesza trafiła do szpitala.


 

Zdarzenie to miało miejsce w środę 19 grudnia około godziny 18.20 przy ul. 3 Maja (w pobliżu skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich). 79-letni mężczyzna jadący Oplem Corsą potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 69-letnią kobietę, która trafiła do szpitala. Kierowca miał tłumaczyć policjantom, że nie spostrzegł kobiety, bo miał oblodzone i zaparowane szyby w samochodzie. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie zagrożenia dla pieszej, mundurowi zatrzymali prawo jazdy 79-letniemu kierowcy.


 

- Przypominamy wszystkim kierowcom o obowiązku dokładnego oczyszczenia pojazdu przed wyjazdem na drogę. Śnieg i lód powinien zostać usunięty nie tylko z szyb, ale również z dachu, pokrywy komory silnika oraz ze świateł i lusterek. Niebezpieczna jest także jazda z zaparowanymi szybami. Kierowcy tirów powinni również przed wyjazdem w trasę pamiętać o usunięciu zalegającego na naczepach lodu. Przy większych prędkościach może on być śmiertelnym zagrożeniem dla innych kierowców – tłumaczą zawierciańscy policjanci. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze