Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

JEŹDZISZ ZA SZYBKO? MOŻESZ STRACIĆ „PRAWKO”

Tomasz Urbański | 2018-02-28 12:20

(powiat zawierciański) Jak poinformowali mundurowi z Zawiercia w tym roku zatrzymali oni już 10 praw jazdy. Takie kary to efekt przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na tym nie koniec - w czasie różnych kontroli okazało się, że 11 osób prowadziło samochody bez uprawnień, a 4 osobom uprawnienia zostały cofnięte.

 

Funkcjonariusze ostrzegają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Zdjęcie nogi z gazu może znacznie ograniczyć liczbę wypadków i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

 

- W tym roku „niechlubnym rekordzistą” okazał się 41-letni kierowca Toyoty Avensis. Został zatrzymany w Lgocie Murowanej. Jechał w terenie zabudowanym z prędkością 149 km/h. Policjanci wystawili mu mandat karny w wysokości 500 złotych i zatrzymali prawo jazdy – przekazali policjanci.

 

W Porębie policyjny patrol zatrzymał kierowcę Lancii Libra, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. 25-latek otrzymał mandat w wysokości 400 złotych i stracił „prawko”. W Lgocie Murowanej skontrolowany został 71-letni kierowca samochodu marki Toyota, który przekroczył prędkość o 74 km/h.

 

- Przypomnijmy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant dokonujący kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące – zalecają ostrożność mundurowi. (mpp), foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze