Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

KOLEJNA DROGA WOJEWÓDZKA ZAMKNIĘTA

Tomasz Urbański | 2017-11-21 12:20

(pow. myszkowski) Zarząd Dróg Wojewódzkich zamknął kolejną drogę w naszym powiecie. Tym razem na czas remontu zamknięta jest droga z Żarek do Niegowy DW 789. Okazuje się, że przez ciągłe opady deszczu droga straciła nośność. Konieczny jest kompleksowy remont.

 

Remontowany odcinek drogi wojewódzkiej prowadzącej z Żarek do Niegowy został całkowicie zamknięty we wtorek 7 listopada br. Okazuje się, że w wyniku opadów deszczu, które w ostatnim czasie nas nie oszczędzały, nasiąknął korpus drogi, a przez to straciła ona nośność. Aby porządnie i kompleksowo wykonać remont konieczne było całkowite zamknięcie drogi dla ruchu. – Informację o zamknięciu drogi dostaliśmy z Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach we wtorek 7 listopada. Na tej drodze był wykonywany remont bieżący. Nie mamy informacji, jak długo taka sytuacja potrwa – mówi Katarzyna Kulińska, rzecznik prasowy UMiG Żarki. Do Niegowy można teraz dojechać tylko przez Jaworznik, Kotowice i Mirów.

 

Bieżący remont tej drogi planowany był do grudnia, ale dodatkowe roboty mogą przedłużyć prace. Jeśli drogowcy uporają się z najtrudniejszymi robotami  i otworzą drogę, to i tak ruch nie będzie płynny. Zarząd Dróg Wojewódzkich na swojej stronie internetowej informuje bowiem, że przez cały czas trwania remontu będzie się on odbywał wahadłowo.

Przypominamy także o zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 793 z Żarek do Myszkowa, której remont potrwa do października przyszłego roku oraz odcinka tej samej drogi ze Złotego Potoka do Janowa – w tym przypadku remont potrwa do kwietnia 2018 r.

 

Zamknięta jest także ulica Gruchla w Myszkowie ze względu na remont mostu. Prace na tej drodze potrwają do 21 grudnia br. Na wszystkich drogach obowiązują objazdy, więc kierowcom odradzamy jeżdżenie na pamięć.

 

A jeśli ktoś wybiera się do powiatu zawierciańskiego, a konkretnie do Pilicy, tam również czekają nas objazdy. Zamknięta jest droga wojewódzka nr 790 z Ogrodzieńca do Pilicy. Objazd wyznaczono drogami wojewódzkimi nr 791 i 794. Na tym odcinku prace zakończą się w sierpniu przyszłego roku.

 

W powiecie zawierciańskim zamknięta jest także DW 796 w Chruszczobrodzie. Objazdy wyznaczone są przez Siewierz, ale ten remont zakończy się najszybciej. ZDW informuje, że prace na tej drodze zakończą się 15 listopada br. (ek)Galeria zdjęć

Komentarze