Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

KOLEJNE ZATRZYMANIA HANDLARZY DOPALACZY

Tomasz | 2019-10-22 08:20

(powiat zawierciański) Katowiccy policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzane o obrót znaczną ilością dopalaczy. Działanie podejrzanych na terenie powiatu zawierciańskiego mogło przyczynić się do śmierci i zagrożenia życia kilkunastu osób. Jak dotąd zatrzymano 10 osób, które wprowadziły do obrotu ok. 3 kilogramów śmiertelnie niebezpiecznych substancji na terenie Zawiercia.


 

W zeszłym roku w naszym powiecie kilka osób po zażyciu dopalaczy zmarło lub trafiło do szpitala. Sprawą zajmowali się najpierw zawierciańscy policjanci, następnie funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Katowicach. Badano wszystkie wątki, ustalano dilerów, którzy sprzedawali pokrzywdzonym dopalacze. Policjanci stopniowo docierali do osób, mających związek z obrotem niebezpiecznymi substancjami. - O pierwszych zatrzymaniach związanych z dopalaczami pojawiającymi się w powiecie zawierciańskim pisaliśmy już w lutym br., gdy mundurowi z Zawiercia zatrzymali 2 osoby udzielające niebezpiecznych środków innym osobom, a także w marcu, gdzie zawierciańscy policjanci zatrzymali mieszkańca Łaz podejrzanego o ich posiadanie – przypomina Śląska Policja. Przełomem w pracy nad rozbiciem grupy zajmującej się handlem dopalaczami było marcowe zatrzymanie 4 kolejnych osób.


 

W czwartek, 10 października na mocy decyzji sądy zostali tymczasowo aresztowani trzej mężczyźni w wieku 33, 37 oraz 38 lat. Podejrzani są o to, że od marca 2018 r. brali udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychoaktywnych, powodując nieumyślnie śmierć kilku osób i zatrucie zagrażające życiu dziesięciu osób.


 

- Aby skutecznie walczyć z tym niebezpiecznym zjawiskiem, musimy zdać sobie sprawę, że dopalacze są śmiertelną trucizną. Zażywając ją, ryzykujemy swoim życiem, a chroniąc kierujących się zyskiem bezwzględnych dilerów także życiem innych. Kierujmy się rozsądkiem i wzajemną troską. Każdego, kto ma informacje dotyczące tych środków i osób handlujących nimi, prosimy o kontakt z policją pod nr 112. Jeżeli mamy wiedzę o osobach rozprowadzających narkotyki lub dopalacze poinformujmy o tym Policję – nie miejmy żadnych skrupułów. Dzięki takiej postawie możemy komuś uratować życie! Pamiętajmy także, że dopalacze to wspólny problem, ale ich zażycie to indywidualna decyzja, która może zakończyć się śmiercią – apeluje Śląska Policja. (es) Foto: KWP KatowiceGaleria zdjęć

Komentarze