Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

KOLEJNY RAZ PROWADZIŁA NA PODWÓJNYM GAZIE

Tomasz Urbański | 2019-06-06 12:20

(Poraj) Myszkowscy policjanci interweniowali w Poraju na ulicy Armii Krajowej wobec 39-letniej kobiety i 37-latka, którzy swoją podróż zakończyli na przydrożnym drzewie. Uczestnicy zdarzenia, jak wykazało badanie, mieli po 3 promile alkoholu w organizmie. Początkowo, żadne z nich nie przyznawało się do winy, twierdząc, że oboje byli jedynie pasażerami, jednak jak udało się ustalić mundurowym, to właśnie 39-latka kierowała „na podwójnym gazie”. Nie pierwszy raz zresztą, bo za jazdę w stanie nietrzeźwym straciła już wcześniej prawo jazdy. Nieodpowiedzialnej kobiecie, oprócz wysokiej grzywny, grozi dodatkowo kara nawet 3 lat za kratami. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.


 

Dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał informację, że w Poraju na ulicy Armii Krajowej doszło do zdarzenia drogowego. Mundurowi z wydziału ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce, zastali zniszczoną skodę superb. Obok pojazdu czekała pijana para. Przeprowadzone badania wykazały, że każdy z nich ma po 3 promile alkoholu w organizmie. Oboje próbowali wmówić policjantom, że byli jedynie pasażerami samochodu, w co nie dali wiarę śledczy. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty kobiecie, gdyż jak się okazało, to właśnie ona kierowała „na podwójnym gazie”. 39-latka nie posiadała również prawa jazdy, które straciła za jazdę w stanie nietrzeźwym.


 

- Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Pamiętajmy o tym, że wypicie nawet jednego kieliszka wódki czy jednego piwa powoduje zmiany reakcji kierującego na warunki drogowe – przekazuje asp. sztab. Barbara Poznańska rzecznik KPP w Myszkowie. - Apelujemy do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego w stanie nietrzeźwym. Nie bądźmy bierni i nie powierzajmy naszego zdrowia i życia oraz bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego w ręce pijanego kierowcy!


 

Mimo kar i wysokich grzywien grożących kierującym pojazdami pod wpływem alkoholu, pijani kierowcy ciągle są niechlubnym elementem polskich dróg. Warto raz jeszcze przypomnieć, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, poza 2-letnim więzieniem, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów przez okres od 3 do 15 lat oraz obowiązkowa kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nadwyżkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys. złotych, zaś za złamanie sądowego zakazu grozi kara 3 lat więzienia. (AB) Foto: KPP w MyszkowieGaleria zdjęć

Komentarze