Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

KOLIZJA: RADIOWÓZ KONTRA ROWER

Tomasz Urbański | 2018-05-04 12:20

(Zawiercie) 19 kwietnia doszło do kolizji radiowozu z rowerzystą w rejonie skrzyżowania ul. Aptecznej z Marszałkowską w Zawierciu. Jak informowali funkcjonariusze ranny rowerzysta trafił do szpitala, doznał ogólnych stłuczeń i po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital.

 

- Na miejsce kolizji zostali skierowani przełożeni policjantów biorących udział w tym zdarzeniu i Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Wszystkie czynności prowadzone były pod osobistym nadzorem prokuratora. Radiowozem kierował policjant z Wydziału Prewencji KPP w Zawierciu. Przeprowadzone badania wykazały, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi – przekazali zawierciańscy mundurowi.

 

Jak udało się wstępnie ustalić kierujący radiowozem skręcał w lewo wjeżdżając na ul. Marszałkowską, a jadący na wprost 73-letni rowerzysta uderzył w bok oznakowanego samochodu. Rzecznik prasowy KPP w Zawierciu Andrzej Świeboda zaznaczył, że rowerzysta jechał od skrzyżowania z drogą DK 78 w kierunku ronda. (mpp), Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze