Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

KONCERT CHARYTATYWNY DLA WIKTORII

Edyta | 2017-11-07 14:50

(Zawiercie) Mieszkająca w Zawierciu 15-letnia Wiktoria miała poważny wypadek motocyklowy. Dziewczynka ma złamany kręgosłup i poważne urazy wewnętrzne. Młoda zawiercianka po dwóch skomplikowanych operacjach przebywa w jednym z krakowskich szpitali. Wiktoria wymaga specjalistycznej opieki oraz drogiej i długotrwałej rehabilitacji, by w przyszłości móc chodzić. Trwa zbiórka funduszy na leczenie młodej zawiercianki, a w najbliższą niedzielę – 12 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” odbędzie się koncert charytatywny dla Wiktorii.

 

W połowie października w Podlesicach, podczas zakończenia sezonu motocyklowego miał miejsce wypadek z udziałem dwóch jednośladów. Wśród trzech poszkodowanych osób, największe obrażenia odniosła 15-letnia zawiercianka Wiktoria Cymer. Na portalu pomagam.pl prowadzona jest zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację dziewczynki. - Miała okropny wypadek motocyklowy, powodując złamanie kręgosłupa i trwałe urazy nerek, wątroby oraz płuc. Jest po dwóch operacjach, z których jedna trwała 8 godzin. Wiktoria walczy o odzyskanie czucia w nogach. Rehabilitacja będzie długa i wyczerpująca – informują organizatorzy internetowej zbiórki.

 

W najbliższą niedzielę 12 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu odbędzie się koncert charytatywny dla Wiktorii, którego głównymi organizatorami są bliscy dziewczynki, miasto Zawiercie, Przedszkole nr 6, Centrum Rozwoju Lokalnego, Stowarzyszenie Grupa Jura’PL oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu. W niedzielny koncert w charakterze współorganizatorów i sponsorów zaangażowało się wiele zawierciańskich instytucji, firm oraz mieszkańców. Pomoc płynie nie tylko ze stolicy powiatu, ale też sąsiednich gmin. Niedzielny koncert honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Zawiercie Witold Grim.

 

Koncert rozpocznie się o godzinie 10.00 w niedzielę 12 listopada. Wydarzenie poprowadzi Szymon Jędrusik. Spośród wielu różnorodnych występów zaplanowanych na najbliższą niedzielę, wystąpią m.in.: mażoretki z zespołu „Fantazja Ogrodzieniec”, Julia Bednarz, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zawierciu: chór G1 Forte z Solistami, zespół tańca oraz Olimpia Karbownik z zespołem, katowiccy raperzy Azet&Pogo, rockowy zespół (sic!) oraz goście z sąsiednich gmin – Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dzwono-Sierbowic. Z kolei druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Żerkowice przygotują pokaz ratownictwa technicznego. Podczas niedzielnego koncertu wystąpią również Marcin Czerwiński i Marcin Czyżewski.

 

Występom artystycznym towarzyszyć będzie moc atrakcji, a wśród nich fotobudka, kiermasze, uwielbiane przez dzieci malowanie twarzy, stoiska kulinarne i stoisko z militariami. Nie zabraknie oczywiście wielu aukcji charytatywnych. Wszystko z myślą o Wiktorii, walczącej o zdrowie.

 

Wszyscy ci, którzy nie będą mogli osobiście wziąć udziału w niedzielnym koncercie charytatywnym, a chcą wesprzeć 15-letnią zawierciankę w walce o powrót do sił, mogą wpłacać dowolne kwoty na numer konta 28 1050 1142 1000 0090 8025 5160, Centrum Rozwoju Lokalnego Zawierci tytułem „Zbiórka dla Wiktorii”. Pamiętajmy, że każda złotówka jest na wagę złota! (es)Galeria zdjęć

Komentarze