Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

KONTROWERSJE WOKÓŁ ROZWIĄZANIA UMOWY O PRACĘ KIEROWCY

Monika Polak-Pałęga | 2018-10-19 16:20

(Zawiercie) Tomasz Lekki jest kierowcą Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu. Zdecydował się w nadchodzących wyborach samorządowych kandydować do Rady Powiatu Zawierciańskiego z listy Łukasza Konarskiego.

Nie ulega wątpliwości, że umowa o pracę, która została z kierowcą zawarta 10 sierpnia tego roku (miała zostać zawarta na czas określony do 9 maja 2021 roku) została rozwiązana zgodnie z obowiązującym prawem. Okoliczności rozwiązania umowy za wypowiedzeniem rodzą jednak liczne pytania. Kontrowersje budzi samo rozwiązanie umowy tuż przed wyborami.

- Prowadzę na Facebooku kampanię. Startuję do Rady Powiatu Zawierciańskiego i około południa zmieniłem nakładkę na swoim zdjęciu profilowym, że głosuję na Konarskiego, a wieczorem otrzymałem wypowiedzenie umowy o pracę - przyznaje Tomasz Lekki.

- Do pracy przychodzę, pracę wykonuję. Żadnych skarg na mnie nie było, bynajmniej nic mi nie wiadomo (na ten temat - przyp. red.) - nie kryje zaskoczenia pracownik, który podkreśla, że w zawierciańskim ZKM brakuje kierowców.

Jak wynika z relacji kierowcy 18 października około 11.26 ten do swojego zdjęcia profilowego na FB miał dodać nakładkę, że popiera Konarskiego, a po 20.00 tego samego dnia miał dowiedzieć się o rozwiązaniu umowy o pracę za wypowiedzeniem. Czy kierowca poparł nie tego kandydata co potrzeba, a może to jedynie zbieg okoliczności? Jakie były powody tego zwolnienia? Nie zdążyliśmy o to niestety zapytać prezes ZKM-u Joanny Brodzik-Kot. Będziemy o to pytali na pewno w poniedziałek (22 października). (mpp), foto: print screen z FB Tomasza LekkiegoGaleria zdjęć

Komentarze