Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

KRADŁ DLA ROZRYWKI

Tomasz | 2019-09-06 08:20

(Zawiercie) Pierwsze zarzuty usłyszał już 52-letni złodziej, który kolekcjonował swoje łupy. W dwóch garażach policjanci znaleźli ponad 200 przedmiotów, które w ciągu ostatnich lat zostały skradzione w stolicy powiatu. - Zawiercianin przyznał się do ich kradzieży. Twierdził, że kradł dla rozrywki, aby podnieść sobie poziom adrenaliny – informuje zawierciańska policja.


 

Część z odzyskanych rzeczy wróciła już do prawowitych właścicieli. 52-latek od kilku lat miał włamywać się i dokonywać kradzieży na terenie Zawiercia. Przedmioty trzymał w garażach na terenie swojej posesji. Dzielnicowi znaleźli między innymi rowery, kosiarki, meble ogrodowe, czy też elektronarzędzia.


 

Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Jak informują policjanci, 52-latek miał robić to dla rozrywki. Usłyszał już pierwsze zarzuty. Prokuratura zadecydowała o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym do czasu rozprawy.


 

- Część odzyskanego towaru jest już zwracana prawowitym właścicielom. Następnie policjanci będą ustalać pochodzenie pozostałych rzeczy. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli przedmioty warte 170 tys. złotych – przekazują policjanci z Zawiercia. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze