Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ŁAZY JUŻ PO ŚWIĘCIE PLONÓW

Tomasz | 2019-09-17 12:20

(Łazy, Wysoka) W niedzielę 1 września odbyły się Dożynki Gminne, w trakcie których rolnicy z gminy Łazy podziękowali za swoje plony. W tym roku święto gospodarskie zorganizowane zostało w sołectwie Wysoka.


 

Każdego roku dożynki odbywają się w różnych miejscach, a ich gospodarzami są poszczególne sołectwa w gminie. W tym roku uczestnicy święta plonów spotkali się w Wysokiej.


 

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta polowa, następnie wręczono tradycyjne wieńce i chleby. Ci, którzy najbardziej wyróżnili się w rolnictwie, zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. Kolejny punkt obchodów rozpoczęły występy ludowe z akompaniamentem muzyki biesiadnej. Swoją prezentacją publiczność zachwyciły grupy śpiewacze oraz uczniowie ze szkoły w Wysokiej, a także dzieci z Zespołu Tańca Ludowego ,,Niezapominajka”. Za to kapela ,,Jurasi” i zespół ,,Projekt” zadbali o wspólną, dobrą zabawę. Poza udaną biesiadą na uczestników oraz gości czekały stoika gastronomiczne i handlowe. Dzieciaki natomiast mogły wyszaleć się na dmuchańcach oraz innych urządzeniach rekreacyjnych. (jl) Foto: UM ŁazyGaleria zdjęć

Komentarze