Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

MA POWSTAĆ GALERIA Z CZTEROSALOWYM KINEM

Tomasz Urbański | 2018-03-23 12:20

(Zawiercie) 8 marca przedstawiciele Master Management Group na konferencji prasowej spotkali się z dziennikarzami, by poinformować o nowej inwestycji, która ma powstać przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu. - Brama Jury będzie pierwszym, nowoczesnym centrum handlowo-usługowym z czterosalowym kinem Planet Cinema w mieście. Deweloper otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę i aktywnie komercjalizuje projekt – zapowiada firma MMG. W czasie spotkania można było zobaczyć wizualizację galerii, w której ma powstać między innymi kino, które jak szacuje się będzie mogło pomieścić nawet około 600 widzów. Warto wspomnieć, że już od dawna mówi się o powstaniu obiektu handlowego w tym miejscu. Jak do tej pory nikt jeszcze go nie zrealizował. Ambicją MMG jest jednak doprowadzenie projektu do finału.

 

Jak czytamy na stronie Master Management Group, firma ta jest inwestorem, deweloperem, agentem wynajmującym oraz zarządcą nieruchomości handlowych i biurowych zlokalizowanych w całej Polsce.

 

- Firma jest partnerem na polskim rynku dla największych światowych funduszy oraz innych instytucji inwestujących w nieruchomości. Na zlecenie tych podmiotów, MMG zajmuje się wyszukiwaniem atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych na lokalnym rynku nieruchomości handlowych. Oferuje też stałe wsparcie w zakresie zarządzania aktywami oraz nieruchomościami po ich zakupie aż do momentu sprzedaży. W swojej historii MMG współpracowało z takimi partnerami jak: Blackstone, Marcol Group and Europa Capital – czytamy na www.mmgm.pl.

 

MMG zarządza 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej między innymi Bramą Mazur w Ełku, Galerią Niwa w Oświęcimiu, czy centrami w Poznaniu, Szczecinie, Lubinie, Kutnie, Ciechanowie, Piekarach Śląskich.

 

- Dodatkowo firma jest też inwestorem i deweloperem kompleksu handlowo-biurowego, który powstanie przy ul. Piotrkowskiej 155 w centrum Łodzi, a także trzech centrów handlowych w Kołobrzegu, Legionowie i Zawierciu – informuje na swojej stronie przedsiębiorstwo.

 

Projekt Master Management Group w Zawierciu zakłada, że na powierzchni około 15 000 metrów kwadratowych najmu znajdzie się około 50 sklepów znanych marek modowych, sportowych i obuwniczych. Ofertę uzupełnić ma supermarket, lokale ze sprzętem elektronicznym z akcesoriami do domu oraz liczne punkty usługowe. Galeria będzie zlokalizowana przy ulicy Wojska Polskiego z dogodnym dojazdem do centrum miasta i w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych. Otwarcie obiektu planowane jest w czwartym kwartale 2019 roku.

 

- Cieszymy się, że Brama Jury została oceniona jako wartościowy i potrzebny Zawierciu projekt. Uzyskanie pozwolenia na budowę pozwoli nam kontynuować długofalową strategię firmy o tworzeniu atrakcyjnych i rentownych projektów w małych i średnich miastach. Tu, chciałbym podkreślić, że bardzo doceniamy wsparcie ze strony władz miasta i otwartość przy podjęciu rozmów o zbudowaniu nowego miejsca zakupów i rozrywki w Zawierciu – opowiada Michał Masztakowski development director w Master Management Group.

 

- Wybraliśmy Zawiercie, bo to miasto z potencjałem. Szacujemy, że w zasięgu 35 minut dojazdu do inwestycji mieszka 248 700 osób, a latem wielkość ta powiększy się o turystów. Obecność Strefy Aktywności Gospodarczej w pobliżu i stale rozwijająca się infrastruktura drogowa, uzasadniają celowość naszego przedsięwzięcia – dodaje.

 

W ramach inwestycji ma powstać między innymi około 450 miejsc parkingowych.

 

- Stawiamy przede wszystkim na wygodne zakupy i różnorodność oferty. Wszystkie sklepy znajdą się na jednym poziomie, a prosty i przejrzysty układ galerii ułatwi komunikację wewnątrz obiektu. Do dyspozycji klientów oddanych będzie około 450 miejsc parkingowych. W części rozrywkowej, klienci Bramy Jury obejrzą seans w nowoczesnym, czterosalowym kinie Planet Cinema oraz spędzą miło czas, korzystając z oferty restauracji i kawiarni. Z myślą o najmłodszych gościach, na piętrze kina powstanie sala zabaw – mówi Anna Polak, head of leasing w Master Management Group.

 

Autorem koncepcji architektonicznej projektu MMG w Zawierciu jest pracownia LW+ARCHITEKCI z Warszawy.

 

ZAINSPIROWANI JURĄ

 

- Inspiracją, czy też takim pomysłem na ten budynek architekta był krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to pewne przełożenie na prostszy język architektoniczny widoku jurajskiej skały wystającej w krajobrazie. Narożnik, to jest ta dominanta, którą będzie widać z ulicy Wojska Polskiego, jadąc zarówno od strony centrum Zawiercia, jak i dojeżdżając do Zawiercia. Tutaj zostało zlokalizowane główne wejście do centrum handlowego. To jest najwyższa (około 16, 17 metrów wysokości) konstrukcja tego obiektu. Mamy nadzieję, że będzie widoczna z dosyć daleka. W tej wyższej części zostały zlokalizowane też kina, sale kinowe oraz strefa restauracji - powiedział w czasie spotkania Łukasz Warczak z firmy wykonującej koncepcję i architektoniczną.

 

- Jeżeli chodzi o sam obiekt będzie on utrzymany w tonacji biało-szarej. To wejście główne miało przypominać taką jurajską grotę, do której będziemy wchodzić i dalej eksplorować wnętrze tego budynku. Jeśli chodzi o sam parking został zlokalizowany przed obiektem – dodał Łukasz Warczak.

 

Parking będzie częściowo zlokalizowany jako parking ekologiczny, zielony i używany jedynie w terminach, gdy ruch w centrach handlowych jest największy, np. w okresie przedświątecznym. Pomysł narodził się po to, by nie zabetonować całej powierzchni działki.

 

Część sklepów zostanie zlokalizowana tak, by były one dostępne z zewnątrz, to będą jedne z większych powierzchni handlowych, a pozostałe zostaną zlokalizowane wzdłuż pasażu handlowego.

 

- W części, którą widać z tyłu zostanie zlokalizowany najprawdopodobniej supermarket, czy też ta część spożywcza – dodał Ł. Warczak.

 

- Mamy pozwolenie na budowę. Udało nam się stworzyć projekt, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród najemców. Niestety nie mogę jeszcze wymienić wszystkich marek, jesteśmy w trakcie procesu komercjalizacji. Możemy zapewnić, że będzie kino Planet Cinema. (…) Będą sklepy odzieżowe, obuwnicze, sportowe, supermarket, jubilerzy, sklep z elektroniką. Tak naprawdę około 50 procent powierzchni w tej chwili jest w trakcie szykowania umów. W przeciągu najbliższych 30 dni będziemy już w stanie podać kolejnych najemców, którzy podpisali umowy – podkreślał Michał Masztakowski z MMG.

 

- W tej chwili jesteśmy w trakcie szykowania finalnej dokumentacji wykonawczej. Rozpoczęliśmy już rozmowy z generalnymi wykonawcami. Budowę projektu chcemy rozpocząć pod koniec czerwca – wskazywał M. Masztakowski.

 

W ramach obiektu przewidziana została również przestrzeń na plac zabaw (około 700 metrów kwadratowych). – Padło parę razy pytanie, czy będzie McDonalds, czy KFC. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że trwają rozmowy z wieloma firmami. Jest zainteresowanie – mówił Masztakowski.

 

MIESZKAŃCY CZEKAJĄ OD DAWNA

 

Przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu, tuż przy drodze krajowej 78, miało zostać wybudowane Marcredo Center. Budową obiektu była zainteresowana firma elbfonds Development.

 

- Na chwilę bieżącą nie ma nikogo zainteresowanego tym terenem, żeby galerię taką w Zawierciu budować – powiedział na jednej z sesji w 2015 roku prezydent Zawiercia Witold Grim.

 

Inwestycja ciągle napotykała na problemy. Kiedy jeszcze wcześniejszy inwestor rozpoczął przygotowania do budowy Centrum Handlowego przy ul. Wojska Polskiego inwestycję zablokowało Stowarzyszenie Fulguris z Inowrocławia.

 

10 maja 2013 roku elbfonds Development Sp. z o.o. dokonała zakupu nieruchomości w Zawierciu przy ul. Wojska Polskiego. Generalne wykonawstwo „Marcredo Center Zawiercie” powierzono Korporacji Budowlanej Doraco. Centrum handlowe miało być pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem tego typu w Zawierciu.

 

Pierwsze plany przewidywały, że budynek o powierzchni najmu ok. 20 tys. m kw., będzie podzielony na część typu „galeria” ze sklepami dostępnymi od wewnętrznego pasażu oraz na mniejszą część typu „park handlowy”.

 

- Panowie podkreślili dobrą współpracę z miastem. Ja chciałem powiedzieć, że samorząd Zawiercia jaki i zawiercianie bardzo ostrożnie podchodzą do budowy galerii w naszym mieście. Mamy tutaj takie przykre doświadczenia, że kilka lat wcześniej nawet już jakieś koparki pracowały na rzecz budowy galerii. Później to spełzło na niczym. W związku z tym bardzo ostrożnie podchodzimy do tych informacji, które panowie nam przedstawili – powiedział w czasie spotkania z MMG prezydent Zawiercia Witold Grim, który przekazał jednocześnie, że dobrze, aby galeria powstała.

 

Monika Polak-Pałęga

 Galeria zdjęć

Komentarze