Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

MAGDA STECZKOWSKA ZACHWYCIŁA PUBLICZNOŚĆ

Tomasz Urbański | 2019-02-06 12:20

(Mzyki) Magda Steczkowska zachwyciła mieszkańców gminy Koziegłowy wyjątkowym głosem, śpiewając kolędy i pastorałki w Sanktuarium św. Jana Marii Vianney`a w Mzykach. Ten wyjątkowy koncert odbył się w niedzielę 27 stycznia.


 

Artystka zaśpiewała znane i mniej znane kolędy oraz pastorałki, które w niepowtarzalnej atmosferze sanktuarium nabrały wyjątkowego uroku i brzmienia. Wokalistce akompaniował na instrumentach klawiszowych Michał Jurkiewicz. Do wspólnego śpiewania nie trzeba było nikogo namawiać. Licznie przybyła publiczność nagrodziła Magdę Steczkowską gromkimi brawami.


 

Burmistrz Jacek Ślęczka po występie wręczył wokalistce bukiet kwiatów z osikowego łyka. Sołtys wsi Mzyki Bożenka Konopka przekazała natomiast pięknego anioła, również wykonanego z łyka. Do podziękowań przyłączył się gospodarz koncertu, ks. Tadeusz Nowak - kustosz Sanktuarium św. Jana Marii Vianney`a. A burmistrz zaprosił wszystkich na poczęstunek do świetlicy. Pyszności przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mzykach. Chętnych do degustacji nie brakowało. Można było skosztować m.in. słynnych już ziemniaków w mundurkach św. Jana Marii Vianney`a. (ek)Galeria zdjęć

Komentarze


REKLAMA