Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

MAMY SWOICH DO PARLAMENTU

MyszPress | 2015-09-28 09:11

(Myszków) Tomasz Brymora z Niezależna, Jarosław Lasecki z Platformy Obywatelskiej i Igor Matyjas z Narodowego Odrodzenia Polski to kandydaci z naszego regionu do Senatu. Prawie każda partia startująca w wyborach, które odbędą się 25 X wystawia kandydatów z naszego regionu. Mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego jeżeli tylko zechcą głosować na „swoich” kandydatów, znajdą ich prawie na każdej liście.

 

W Senacie (okręg 68) powiat myszkowski głosuje razem z powiatami wokół Częstochowy, kłobuckim, lublinieckim i częstochowskim ziemskim.  Okręgi w wyborach do Senatu  są jednomandatowe, więc  „zwycięzca bierze wszystko”. O ponowny wybór ubiega się Jarosław W. Lasecki, dobrze znany w regionie przedsiębiorca, właściciel dwóch zamków Mirów i Bobolice; senator obecnej kadencji. Z Niezależna Ryszarda Petru kandydatem do Senatu jest Tomasz Brymora, przedsiębiorca mieszkający w Poraju, do którego należy firma Kacper  produkująca w Myszkowie buty i kręgielnia Kukubara. O mandat senatora ubiega się też myszkowianin Igor Matyjas, właściciel firmy transportowej, kandydat Narodowego Odrodzenia Polski.

 

Do Sejmu wybieramy kandydatów w okręgu 28 w którym wybieramy 7 posłów. Aż dwóch kandydatów z powiatu wystawia Prawo i Sprawiedliwość. Kandyduje Mariusz Trepka z Niegowy, obecnie radny powiatowy i Jolanta Koral z Żarek. Platforma Obywatelska wystawia jedną kandydatkę nauczycielkę z Niegowy, w przeszłości radną powiatu (w tej kadencji nie zdobyła mandatu) Jadwigę Skalec. Polskie Stronnictwo Ludowe wystawia szefową swoich struktur powiatowych Annę Sochę-Korendo z Jastrzębia w gm. Poraj. Socha-Korendo pełni funkcję Wicestarosty Powiatu Myszkowskiego.

 

Zapewnie przeoczyliśmy któregoś ze zgłoszonych kandydatów, którzy reprezentują nasz powiat, ale Państwowa Komisja Wyborcza nie publikuje jeszcze pełnych danych.  Co ważne, zarówno w wyborach do Sejmu i Senatu, aby głos był ważny, możemy postawić krzyżyk tylko przy jednym kandydacie. (JotM)

 Galeria zdjęć

Komentarze