Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

MIESZKAŃCY MÓWIĄ, ŻE TO BARDZO NIEBEZPIECZNE MIEJSCE

Tomek | 2017-07-10 16:25

(Poręba) Prokuratura Rejonowa w Zawierciu wyjaśnia szczegółowe okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło 25 czerwca w rejonie ulic Wyzwolenia i Rzecznej w Porębie. Ford Mondeo uderzył w słup, auto dachowało. Kierujący nim 29-latek zginął na miejscu.

 

Działania dwóch zastępów PSP i OSP Poręba polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

 

- W momencie naszego przybycia kierowca znajdował się poza samochodem, pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Lekarz stwierdził zgon tego mężczyzny – przekazał nam młodszy brygadier z KP PSP w Zawierciu Krzysztof Szczerba.

 

- Kierujący Fordem Mondeo z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w latarnię. Następnie rozpędzony samochód koziołkując wpadł na ogrodzenie sąsiedniej posesji – relacjonują zawierciańscy policjanci.

 

Mieszańcy wskazują, że pomiędzy ul. Rzeczną i Wyzwolenia jest bardzo niebezpiecznie.

 

- Byłyby bardzo wskazane w tym miejscu ekrany ochronne, ponieważ jest tu duży ruch samochodów ciężarowych i osobowych. Zmagamy się z ogromem spalin i co roku jest tego więcej – opowiada o swojej gehennie Helena Pająk.

 

- W ułamku sekundy zrobił się ogromny rumor, było sporo kurzu, pyłu i w momencie część samochodu osobowego znalazła się na mojej posesji, a kierowca wypadł z auta i znalazł się na ziemi przy mojej siatce (ogrodzeniowej przyp. red.) – dodaje mieszkanka.

 

- Boję się wyjść z budynku. Jestem przerażona tym wszystkim. Nie spałam całą noc – mówi kobieta drżącym głosem.

 

ZOSTANIE PRZEPROWADZONA SEKCJA

 

- W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kierowcy. Z zeznań świadków wynika, że pojazd mógł poruszać się z dużą prędkością. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu lub narkotyków – mówił 27 czerwca rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. (mpp), foto: KPP Zawiercie

 Galeria zdjęć

Komentarze