Kurierzawiercianski.pl

MKS Dwójka Zawiercia Mistrzyniami Polski!

Tomasz | 2019-07-07 08:20

26 czerwca zakończył się turniej Kinder+Sport, który rozgrywany był w dniach 24-26 czerwca w Zabrzu. Zawodniczki z Zawiercia tytuł mistrza wywalczyły w kategorii trójek i czwórek. Był to bardzo emocjonujący turniej, który zawodniczki z Zawiercia zapamiętają do końca życia.

Dziewczęta w kategorii trójek występowały w składzie: Julia Jędros, Maria Opora, Magdalena Olszowiec, Nadia Siuda oraz Amelia Podsiadło. Ich trenerem jest Wiesław Siuda. Zawodniczki 24.06 znajdowały się w grupie A, którą oczywiście wygrały i awansowały z pierwszego miejsca. Warto zaznaczyć, że dziewczynki zdobyły komplet punktów oraz nie straciły żadnego seta. Ich rywalkami były Rekord Zambrów 1, TS Koset Grudziądz oraz Fun Sport Kielce. Następnie MKS Dwójka awansowała do grupy I, która walczyła o miejsca od 1-16. W tej grupie również dziewczęta zdobyły komplet punktów jednak straciły jeden set z Akademia SOS Toruń Lniano. Pozostałymi rywalkami były Uczniowski Klub Sportowy Wieża Radków oraz UKS Barnim Goleniów 1. Dnia 25.06 Zawiercianki znalazły się w grupie P. W tej grupie zespoły rywalizowały o miejsca od 1 do 8. Tego dnia dziewczynki zaliczyły pierwszą porażkę, mimo to zajęły pierwsze miejsce w grupie. MKS Dwójka rywalizowała z SP Pępowo z, którym przegrała, Klub Sportowy GORCE Nowy Targ oraz SKPS Dunajec Nowy Sącz. 26.06 rywalizowały z Akademia SOS Toruń Lniano tym razem dziewczynki pewnie pokonały rywalki z Torunia i awansowały do wielkiego finału. W wielkim finale zmierzyły się z Łaskovia Łask i wygrały go tracąc jednego seta.

Natomiast skład dziewczynek w kategorii czwórek prezentował się tak: Katarzyna Pietruszka, Joanna Garncarz, Zofia Brzoza, Maja Trefon, Wiktoria Kalinowska oraz Aleksandra Walczak. Trenerem drużyny jest Wacław Gębarski. Natomiast droga dziewczynek wyglądała bardzo podobnie. Ponieważ swoje zmagania rozpoczęły w grupie A i również zakończyły ją na pierwszym miejscu z kompletem punktów oraz bez utraconego punktu. W tej grupie ich rywalkami były Szkoła Podstawowa w Kluczewsku, WTS Włocławek, WKS Olimpik Mońki. Następnie awansowały do grupy I aby walczyć o miejsca od 1 do 16. Zmagania te ukończyły na pierwszym miejscu z kompletem punktów i bez utraconego seta. Rywalkami w tej grupie były MUKS Joker Świecie, Miejski Klub Sportowy Polonia Świdnica oraz UKS Trójka Sulechów. Następnym przystankiem na drodze do wielkiego finału była grupa P w, której walczyły o miejsca od 1 do 8. Grupę tą zawodniczki z Zawiercia ukończyły na drugim miejscu przegrywając jeden mecz. Rywalkami ich były: UKS Jasieniak Gdańsk z, którym przegrały, UKS Lider Rokietnica oraz Victoria Lubowidz. Następne zmagania były przeciwko MKS-owi przy Miejskim Ośrodku Sportowym w Wieliczce. Zawiercianki pewnie pokonały rywalki bez utraty seta. Dzięki czemu awansowały do finału. Ponownie spotkały się z UKS Jesieniak Gdańsk, jednak tym razem to MKS Dwójka Zawiercie była górą.

Dziewczynki w oby dwóch kategoriach pokazały, że mają wielki potencjał. Pewnie to nie ostatnie trofeum jakie zdobyły w swojej siatkarskiej karierze. Trzeba również pogratulować trenerom, którzy w bardzo profesjonalny sposób przygotowali swoje zawodniczki. Myślę, że o tych zawodniczkach jeszcze nie raz usłyszymy.