Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

MŁODEJ PAULINY NIE POZOSTAWIONO BEZ NADZORU

Tomasz Urbański | 2019-04-16 12:20

(Zawiercie) W czwartek, 4 kwietnia Szpital Powiatowy w Zawierciu opublikował komunikat dotyczący podsumowania prac zespołu, którego zadaniem było przyjrzenie się przypadkowi młodej pacjentki, która w pierwszej połowie marca trafiła na tutejszy SOR. Kolejnego dnia 21-letnia Paulina z udarem została w stanie ciężkim przewieziona do szpitala w Katowicach. Jak poinformował na początku bieżącego miesiąca szpital, powołany zespół nie potwierdził medialnych doniesień o tym, jakoby młoda pacjentka miała zostać pozostawiona przez kilka godzin bez pomocy.


 

Powołany w szpitalu zespół miał ustalić co dokładnie wydarzyło się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w nocy z 10 na 11 marca oraz jaki był harmonogram udzielanych wówczas świadczeń zdrowotnych. Jak poinformował w krótkim komunikacie szpital, zespół oceniał dokumentację medyczną, wysłuchał osób, które tej nocy miały dyżur (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, technik elektroradiologii) oraz przyjrzał się zapisom ze szpitalnego monitoringu. Podsumowując pracę zespołu, Szpital Powiatowy w Zawierciu przekazał, że nie zostały potwierdzone doniesienia medialne mówiące o tym, że młoda pacjentka została pozostawiona na kilka godzin bez nadzoru medycznego. Ponadto zespół miał stwierdzić, że pacjentka była pod stałym i bezpośrednim nadzorem medycznym (co potwierdzać mają nagrania z monitoringu).


 

- Wszystkie dokumenty potwierdzające stan faktyczny zostały przekazane do organów kontrolnych w tym do prokuratury. Szpital Powiatowy w Zawierciu deklaruje współpracę ze wszelkimi organami kontrolnymi celem pełnego wyjaśnienia sytuacji. Szpital Powiatowy w Zawierciu wyraża głębokie współczucie z powodu skomplikowanej sytuacji medycznej pacjentki – czytamy w komunikacie opublikowanym przez zawierciańską lecznicę. (es) Foto: Szpital Powiatowy w ZawierciuGaleria zdjęć

Komentarze